Vzdělávací instituce Tandem

19.10. 2021 Praha, MŠ Pohádka:

Dobrý večer, moc se nám líbilo vaše školení a hned jsme vyzkoušely pytlíčky a také vařečkové loutky. Ještě jednou moc děkujeme. Šaldová Markéta a Kateřina Sladká

IMG_20211021_065959 tečka jpg

Internetový dotazník pro účastníky vzdělávacích akcí – volné vyjádření odpovědí

1. Vaše hodnocení lektorky prof. Evy Jenčkové:

Entuziasmus a pracovitost, neskutečná energie a schopnost nadchnout pro věc, nápaditost a fantazie, touha předávat vlastní zkušenosti a vychovávat mladé pedagogy k lásce k hudbě

2. Co Vás zaujalo na její hudebně pedagogické činnosti?

Zaujala mě především komplexnost její práce. To není jen hudba a pohyb, to je hudební výchova ve všech jejích formách. Pozitivně  hodnotím  obrovské množství zpracovaného pedagogického materiálu a  míru jeho využitelnosti v praxi.

3. Jak hodnotíte hudebně pedagogické publikace Evy Jenčkové?

Ohromující je jejich množství a šíře záběru. Vždycky si říkám, že už není téma, které by nemělo svůj sešit. A paní Jenčková mě opět překvapí.

Oceňuji především tu mravenčí práci, při které projde veškerý dostupný hudební materiál k danému tématu, vybere to nejzajímavější a pedagogicky nejvhodnější, pohraje si s tím, doplní o vlastní hudební nápady, přidá hudebně pohybové a instrumentální činnosti a naservíruje učitelům zpracovaný materiál, který lze pak okamžitě využít v praxi.

Důležité a inspirativní jsou i metodické stránky, které najdeme v každé publikaci. Přinášejí teoretické informace o tom, proč a jak s hudebním materiálem v sešitu pracovat. 

4. V čem vidíte význam hudebních dílen Evy Jenčkové, které realizuje v rámci dalšího  vzdělávání pedagogických pracovníků?

Je veliký rozdíl o něčem číst a nebo to na vlastní kůži zažít. A Eva Jenčková je toho zářným důkazem. Myslím si, že pokud si učitel koupí pedagogickou publikaci, nemusí to nutně znamenat, že ji v praxi použije. Pokud ale absolvovuje hudební dílnu, zažije Evu v plné parádě a nasaje atmosféru aktivního muzicírování, je téměř nemožné, aby to ve své praxi nezkusil s dětmi.

A to, že paní Jenčková dokáže zaujmout a předávat nadšení pro hudbu, dokazuje množství studentů pedagogické školy v Litomyšli, kteří každoročně touží opakovaně absolvovat její hudební seminář.

Mgr. Jana Švecová, učitelka hudební výchovy VOŠ a SPgŠ Litomyšl  

Litomyšl 26.1.2017

______________________________________________________________________________________________________________________________

Milenka milence@centrum.cz                                                                      11. 5. 2017, 17:02         

Komu: jenckova.tandem@seznam.cz

Prosba o kalendář akcí

Dobrý den, vážená paní profesorko,
jsem učitelkou na střední pedagogické škole v Brně, (matkou šesti dětí), asi před dvěma lety jsem byla na Vašem úžasném semináři na doporučení mých dvou dcer, učitelek na ZUŠ. (Setkat se s vámi bylo pro moji výuku naprosto zlomové, dodnes Váš přístup v nitru i nahlas velebím). Pro zlepšení naší praktické výuky v HV jsem doporučovala svým kolegům právě jako nejlepší Vaše semináře. Obracím se na Vás proto touto cestou, jestli byste mi mohla sdělit, zda do konce tohoto školního roku ještě někde něco chystáte? Moc zdravím a přeji stále plno elánu, který umíte tak dobře rozdávat! Milena Jandová

­­­­ ______________________________________________________________________________________________________________________________

skolkabezno@centrum.cz skolkabezno@centrum.cz                                25. 4. 2017, 17:15

Komu: jenckova.tandem@seznam.cz

Vydařená akce s rodiči

Dobrý den,
 ještě jednou děkujeme za bohatý seminář, který se uskutečnil 31. 3. v Mladé Boleslavi. Píšu Vám jako poděkování za inspiraci, neboť jsme další týden měli naplánovanou akci s rodiči na téma "Otvírání jara" a přemýšleli, jak tohle každoroční téma oživit. A vzhledem k Vašemu semináři jsme měli hned plno nápadů. Na úvod jsme si vyrobili jarní klobouky, pak zahnali zimu, pak podle CD zahráli hudební hru o jaru, kde stojí všichni v kruhu a na povel někdo tančí, někdo hraje na Orffovy nástroje a odpoledne zakončili opékáním buřtů. Rodiče i děti se skvěle bavili, po chvilce zmizel i ostych ze strany rodičů a bylo z toho vydařené odpoledne. Posílám pár fotek. Ještě jednou děkujeme za skvělé nápady a přejeme ještě hodně sil do další práce.
                                         S pozdravem Hötzelová Petra za MŠ Bezno


Mgr. Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 18. 2. 2017
Vážená paní profesorko. Moc děkuji za krásný seminář v úterý 14. 2. 2017 v Brně. Byl pro mne přínosný a inspirující. Velmi si vážím práce celého TANDEMU, že dovedete nabýt energií a nápady pro mou další výuku. Věřím, že se ještě potkáme. Ještě jednou děkuji a přeji z celého srdce hodně zdraví a nadšených posluchačů. S úctou Jarmila Hrobařová


Dita Bulantová, typ školy: MŠ Okříšky, 7. 11. 2016
Moc děkuji za skvělé odpoledne , které jsme mohly strávit na semináři v Třebíči. Jste úžasná! Velice se nám líbily Vaše nápady. Hned v autě po cestě domů jsme s kolegyní plánovaly besídku našich dětiček. Těším se na další seminář s Vámi.
Dita Bulantová


Jaroslava Uhlířová, typ školy: ZŠ 1. stupeň, 19. 10. 2016
Moc děkuji za skvělou akci, která je vždy přínosem pro mou práci i pro děti. Je vždy plná práce ale veselí a dobré pohody. Obdivuji elán a pracovní nasazení,je to pro mě velkou inspirací. Děkuji


Jiří Jablunka, typ školy: SPgŠ, 13. 10. 2016
Moc děkujeme za další skvělou hudební dílnu pro nás a naše studentky SPgŠ Kroměříž. Všichni si z podzimního zpívání i lidského těla v hudbě a pohybu odnesli řadu skvělých nápadů a rad. Opět nezbývá než doufat, že účastníci seminářů vnesou do mnohdy všedních zajetých kolejí našich školských zařízení nové hudební inspirace. Ráda za to bude i ČŠI, která navštívila naši hodinu Hv 🙂 Mějte se hezky a těšíme se zase na jaře na shledání!


Ivana Rampáčková, typ školy: ZŠ 2. stupeň, 20. 9. 2016
Dobrý den,
ráda bych se přihlásila do Vašeho semináře, jen si nejsem jistá, zda je určen i pedagogům 2. stupně. Z vlastní zkušenosti vím, že s žáky na 1. stupni se pracuje zcela odlišně, než s těmi staršími. Malé děti jsou ze všeho nadšené, rády se zapojují, na rozdíl od starších žáků, které máloco zaujme. Ráda bych, aby byl kurz využitelný i v mé praxi. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.


Ilona Pišt'áková, typ školy: MŠ Třebíč, 28. 8. 2016
Dobrý den, paní profesorko. Uvažujete o semináři muzikoterapie s využitím bubnů djembe a podobně? Tyto nástroje se prý s úspěchem využívají u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Děkuji za odpověď.


Lenka Kořínková, typ školy: ZUŠ Třemošná, 29. 3. 2016
Milí Jenčkovi, moc děkuji za vzdělávací akce, na které moc ráda chodím, když je pořádáte v Plzni. Jsou plné pozitivní energie, inspirace a příjemné atmosféry. Brzy nashledanou 🙂


Petra Staňková, typ školy: ZŠ Zbytiny, 3. 3. 2016
Vážená paní profesorko,
velmi Vám děkuji za dnešní hudební dílnu v ČB. Byla plná inspirací k práci s dětmi. Vaše školení bych zařadila pro učitelky HV povinně. Závidím Vašim studentům, kteří mají to štěstí čerpat od Vás již při studiu. Přeji Vám mnoho energie a hlavně zdraví do dalších let. Na další setkání se již nyní těším! PS


Miroslava Měřičková, typ školy: MŠ, 1. 3. 2016
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Brumově-Bylnici a naučila jste nás úžasný tanec s prádelní gumou: Čmelák hraje na basu. Píseň jsem našla v jedné z Vašich publikací, ale nenašla jsem tam taneček s prádelní gumou. Je možné jej někde sehnat v jiné publikaci? Byl tak úžasný a vtipný, že jsme se velmi pobavili i my dospělí. Děkuji Vám za odpověď.
e-mail:Miija@centrum.cz


Lebrušková Iveta, typ školy: MŠ, 11. 11. 2015
Z důvodu dovolené do zahraničí se omlouvám ze zítřejšího "ČERTOVSKÉHO DOVÁDĚNÍ". S pozdravem Lebrušková Iveta MŠ KYTIČKA Nový Bor


Beata Mereuová, typ školy: sukromna  hudobna skola, 9.9.2015
Dobry den ,mam zaujem o vas kurz v Bratislave od 29.9.do 2.10.Bude to navazove alebo staci jeden den ,(kedze temy su tie iste kazdy den).Srdecne dakujem.
S pozdravom Mereuová


Marianna Bodyová , typ školy: Základná umelecká škola , 4.6.2015
Vďaka za krásne inšpirácie a metodiku. Napriek krátkemu stretnutiu som veľmi potešená, nadšená a inšpirovaná prácou a formou akou sa približujete deťom. Ozaj ich tento spôsob zaujíma a baví. Obdivujem Vás. 🙂


Mária Ozogarová, typ školy: materská škola, 3.5.2015
Ďakujem za krásne a podnetné stretnutie v dňoch 23.4. a 24.4.2015 v Prešove


Jitka Kroutilová, typ školy: asistent pedagoga MŠ Omice + TK Sokol Omice, 14. 3. 2015
Paní profesorko,
děkuji za nádherné odpoledne a možnost se zúčastnit Vašeho semináře 11.3. v  Brně. Přijela jsem domů nabitá energií a elánem s načerpanými nápady pro svoji další práci. Prostě tato předem pro mě nenaplánovaná akce se mi stala milým zpestřením všedních dnů, chytlavé melodie písniček jsem si od té doby pobrukuji při každé cestě autem. V pátek jsem při dopoledním cvičení v Sokolovně použila metaře a námořníky. Děti i paní učitelku Anetu to moc bavilo. Ještě jednou Vám patří mé velké díky a těším se na další seminář!


Veronika Střelcová, typ školy: MŠ Hustopeče, 13. 3. 2015
Pozor, máme 9.57 h a moji kluci středňáci už umí mlynářský tanec (paprsky), jednak jim to jde parádně a taky se u toho skvěle baví. No a holky samy od sebe hned začaly kolem pobíhat s kuchyňskýma utěrkama, takže máme asi taneček hotový. Moc děkuji za včerejší inspiraci.


Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 12. 3.2015
Paní profesorko, děkuji za krásné dopoledne 11. 3. 2015 v Brně. Našla jsem další inspiraci pro hudební výchovu, ale i pro korepetici tanečnímu oboru (nejmenší děvčátka) a nápad na vystoupení. Těším se na další seminář a další nápady. Děkuji.


Anežka Chudobová, typ školy: MŠ Česká, 28. 11. 2014
Jste jako vichřice, která nezanechá nikde spoušť, leč úžasný hudební prožitek. Těším se na zapojení nových poznatků do praxe a jsem přesvědčena, že děti pobaví, zaujmou a mnohému nenásilně naučí. Děkuji!


Petrášová, typ školy: ZŠ, 13. 11. 2014
Dobrý den. Dnes jsem byla na Vašem semináři. Opět mě nabil hudební energií. Jste úžasná. Přinášíte tolik nápadů. Děkuji.


Mgr. Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 6. 11. 2014
Ve středu 5. 11. 2014 jsem se zúčastnila "Hudebního výletu do ZOO" v Uh. Hradišti. I když venku foukal silný vítr, v hudební dílně bylo báječně. Mnoho nových informací, zážitků a energii jsem si odnesla domů. Následně pak do školy. Přeji hodně úspěchů a těším se na další dílny!


Berenika Vičanová, typ školy: ZUŠ Bruntál, 5. 11. 2014
Dobrý den- chtěla jsem se zeptat, kdy bude seminář p. Jenčkové v Bruntále?
Děkuji Vičanová


Jana Doležálková, typ školy: ZŠ Horní Police, 27. 10. 2014
Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poslat nabídku Vašich rytmických nástrojů. Můžete ji prosím zaslat na Jana.Dolezalkova@seznam.cz. Děkuji a přeji hezký den. J. D.


Jindra Černá, typ školy: soukromé vyučování hudbě, Praha, 22.10. 2014
Vážená paní profesorko,
děkuji Vám za včerejší báječný seminář s hudebním výletem do ZOO. Získala jsem od Vás spoustu podnětů a zkušeností, které určitě využiju při práci s dětmi, zejména o letních hudebních táborech, které pořádám. Ale především si odnáším - a nejen já - obrovskou radost z muziky a muzicírování a chuť předávat tuhle radost a energii dál. Přeji Vám, aby Vám Vaše vitalita dlouho vydržela a těším se na další setkání s Vámi. A kdybych někdy koncertovala v Hradci Králové, dovolím si Vás pozvat na koncert svého souboru (www.temperament430.cz)


Soňa Tináková, typ školy: ZUŠ Nová Dubnica, Slovensko, 16. 10. 2014
Seminár v Senici bol neprekonateľný, veľmi som si užila všetko a najmä som načerpala nielen profesne, ale aj psychicky. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s pani profesorkou Jenčkovou a jej humorne ladeným vzdelávaním :).


Jana Kovaříková, typ školy: Vošp Litomyšl, 15. 4. 2014
Moc děkuji za dnešní seminář o hudbě a pohybu a muzice od potoka, moc jsem si tanečky, říkanky, hudební nástroje a tancování do rytmu užila. Nejvíc se mi však líbilo ladně tančit s netkanou textilií. Přeji mnoho úspěchů, štěstí, zdraví a elánu do dalších let. 🙂


Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 20. 3. 2014
Na semináře Prof. Evy Jenčkové jezdím bezmála 7 let, alespoň 1x za rok. Vždy si ze semináře odvezu mnoho nových zkušeností, nové metodické sešity, nástroje....
Její seminář je vždy plný energie, dobré nálady. Není zde nuda, aktivně se pracuje. Doma si pak projdu zápisky a metodické sešity. Hodně zkušeností uplatním při výuce hudební výchovy nebo hudební nauky.
Paní profesorko, mnohokráte děkuji za semináře. Daly mi opravdu více možností přitáhnout děti k hudbě. Ještě jednou díky a přeji hodně štěstí, zdraví a elánu!


Pavlína Kissová, typ školy: ZŠ a MŠ Višńová u Frýdlantu, 25. 2.2014
Ze seminářů si vždy odnáším radost, potěšení,  pohlazení , ale hlavně moc krásné inspirace pro práci s dětmi ve všech možných hudebních aktivitách. Velmi děkuji. Přeji Vám i nadále velmi mnoho elánu a zdraví. P.K.


Marie Petrášová, typ školy: základní škola, 20. 2. 2014
Dnešní seminář byl skvělý, plný báječných nápadů, výborných námětů. Hudební nástroje se mi mooooc líbí, hlavně pro přírodní příjemný materiál. V hudebninách jsem zrovna dnes koukala na drhlo. Bylo lakované, nepříjemné na pohled i hmat, takže jsem ráda, že jsem si jej mohla koupit u Vás.Přeji Vám oběma mnoho energie a hlavně zdraví do dalších let. M. P.


Romana Dluhošová, typ školy: SPgŠ, 14. 12.2013
Čertovské dovádění 2.B
Dne 26.11.2013 k nám přijela Prof. PhDr. Eva Jenčková, CSc. z Hradce Králové, aby našim studentkám představila nové metody v muzicírování s dětmi předškolního věku. Hudební dílny s názvem Čertovské dovádění se zúčastnil 1 student a studentky 2.B.  A že byli čerti a jejich dovádění občas pěkně slyšet. Studenti pak měli možnost seznámit se s metodickými publikacemi a pomůckami pro HV, které si mohli i pro vlastní potřebu zakoupit, stejně jako vyučující HVM. A na čerty a Mikuláše jsme řádně připravení!
Paní Jenčkové moc děkujeme za nové nápady, radost z hudby a pohybu nemusí mít jen malé děti, ale i studenti pedagogické školy a jejich učitelé. Zdravím do Hradce a přeji do nového roku hodně úspěchů, tvůrčích sil a hlavně zdraví . Romana Dluhošová, SPgŠ Kroměříž


Dana Šťastná, typ školy: ZŠ, 6. 12. 2013
Dobrý den, paní Jenčková,
nejdříve bych chtěla Vám i Vašemu panu manželoví poděkovat za příjemný seminář, plný inspirací a nápadů pro nadcházející dobu Vánoc. Ani jsem si neuvědomila v době semináře, jak doslova veselý dárek pro děti je dřevěná káča. Dnes jsem se přesvědčila. Tak jsem se rozhodla,,že bych svým žákům chtěla udělat radost. Velmi bych Vás prosila, pokud to bude ve Vašich silách, kdybyste mně mohla poslat dřevěné káči pro celou moji třídu, tedy 20 kusů. Moc Vám děkuji, přeji krásné Vánoce a do nového roku pevné zdraví. Dana Šťastná ZŠ Trávníky Vsetín


Lucie Havelková, typ školy: MŠ,10.11.2013
Zdravím, Vaše akce jsou super. Mohla bych Vás tímto požádat o přidání do adresáře a upozorňování na akce v Praze? Děkuji mnohokrát Havelková Lucie


Jan Zapf, typ školy: ZUŠ Horní Slavkov, 19.9.2013
Dobrý den, také bych rád uvítal nabídku Vašich hudebních nástrojů. Můžete ji prosím zaslat na jzapf@zushslavkov.cz. Děkuji a přeji hezký den. J. Z.


Olga Honková, typ školy: mateřská školka, 7. 9. 2013
Dobrý den, je možné získat fotografie hudebních nástrojů, které nabízíte? Předem děkuji za informaci a přeji pěkný den. Olga Honková olcam@centrum.cz, 728864040


Veronika Tomsová, typ školy: Dětský sbor, 17. 4. 2013
Dobrý den, moc děkuji za příjemně strávené odpoledne a mnoho rad a inspirací na práci s dětmi. Velice se těším na pokračování.


Ing. Bc. Iva Bláhová, DiS., typ školy: MŠ a ZŠ Zlatníky, 18. 11. 2012
Dobrý den, od naší paní ředitelky jsem se dozvěděla, že budete pořádat školení v listopadu v Jesenici. Můžete mi, prosím, poslat více informací.
Předem Vám děkuji za zodpovězení.
Iva Bláhová


Nadšená libochovická čtyřka, typ školy: Základní škola Libochovice, 27. 4. 2012
Hudební inspirace

Na jaře se scházíme,
na školení pěkném,
hudebku si zopáknem,
přitom taky blbnem.

Na bonga si zahráli,
duhu vyrobili,
kafíčkem se zaplácli,
vrabce zatančili.

Jenčková je prostě třída,
vždy se na ni těšíme,
její program je vždy prima,
příště se zas hlásíme.

Jiří Grüner, Zuzana Chloubová, Monika Kotěrová, Eva Štorová


Kamila Strejčková, typ školy: ZŠ Zlatá stezka 240 Prachatice, 3. 4. 2012
Děkujeme moc za užitečně strávené fajn dopoledne. Odvezly jsme si z něj mnoho nápadů a inspirací pro hudební výchovu. Těšíme se na další shledání. Kamila Strejčková, Stanislava Medová


Alena Kalianková, typ školy: ZŠ a MŠ Kubatova, 30.3.2012
Dobrý den, mnohokrát děkujeme za úžasné hudební setkání v Českých Budějovicích a skláníme se s úctou. Vaše nápady, muzikálnost, nadšení a nadhled jsou obdivuhodné. DĚKUJEME. A.Kalianková


Jana Bušová, typ školy: Hudební školička - Notička, 18. 3.2012
Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za příjemně strávené odpoledne na Vašem semináři v Liberci. Odvezla jsem si z něj mnoho nápadů na další práci s dětmi. Jana Bušová


Jitka Krtilová, typ školy: ZUŠ Kutná Hora, 10. 2.2012
Milá paní profesorko, moc Vám děkuji za Váš další seminář, kterého jsem se dnes zúčastnila v ZUŠ KH, už jsem se mnohokrát chystala poděkovat Vám za krásné nápady, které si vždy odnáším a využívám jich pro práci s dětmi v dětském sborečku. Hlavně Vám přeji moc a moc dalších krásných nápadů, inspirace a hodně spokojených dětí a také učitelů,pro které jste velkým vzorem :-).Mějte se krásně a budu se těšit na další seminář :-).S pozdravem Jitka(Dobiášová )Krtilová (bývalá studentka ped. fakulty HK)


Jana Pechová, typ školy: studentka - Karlova univerzita - ZŠ, 12.10.2011
Dobrý den, dnes jsem absolvovala kurz a jsem opravdu nadšená. Rozhodně se zúčastním dalších kurzů a těším se na to, až budu moci s dětmi něco vyzkoušet. Bylo to prostě úžasné.


Roman Chovančík, typ školy: MŠ Hrachovec, 7.10.2011
Dobrý den, dneska jsem poprvé navštívil seminář spolu s paní ředitelkou Hanou Hájkovou a za oba můžu říct, že to bylo skvělé, úžasné, super ... Do mateřské školky pravidelně docházím a určitě něco z toho co jsme se dnes naučili  využijeme ve výuce. Moc děkujeme!


Ivana Matulová, typ školy: MŠ Mateřídouška, Frýdek-Místek, 21. 6. 2011
Dobrý den a veliký dík! Udělali jste nám opravdu radost a mile nás překvapili zasláním ztracené řehtačky! Ještě jednou děkujeme za Vaši ochotu a těšíme se na další hudební setkání.


Dagmar Klapková, typ školy: ZUŠ Humpolec, 4. 4. 2011
Dobrý večer, děkuji za krásné hudební odpoledne plné inspirací, které se konalo dnes v Jihlavě. Dagmar Klapková


Lenka Mořkovská, typ školy: MŠ, 3. 3. 2011
Dobrý večer,
ještě jednou Vám chci poděkovat za seminář. Vždy načerpám spoustu inspirace.
Když jsem o něj projevila zájem, ředitelka prohlásila, že mne tam nechce, že jsem v hudebce tak dobrá, že strčím do kapsy všechny kolem, jestli chci jít, jedině jako samoplátce. Nakonec jsem změnila názor, ale s tím, že pro kolegyně připravím ukázku, takže už přemýšlím, kde budu barvit duhu.
Prosím Vás o kontakt na srpnové setkání s lektory, nějak jsem na konci semináře na to zapomněla. Děkuji a přeji hodně elánu a úspěchů v práci.
Lenka Mořkovská  lppatchwork@seznam.cz


Mgr. Jana Fundová, typ školy: MŠ, 12. 2. 2011
Vážená paní profesorko,
opět Vám musím poděkovat za velmi krásnou hudební dílnu plnou inspirace a příjemné atmosféry.
Děkuji Vám a těším se na brzkou shledanou v Kolíně.
Jana Fundová


Bc. Blanka Linhartová, typ školy: 51. mateřská škola, 25. 1. 2011
Dobrý den, paní doktorko, právě jsem se přihlásila na Váš seminář. Jsem studentka UHK a po ukončení u Vás mám dělat zápočet. Píši Vám, protože do přihlášky jsem nevěděla, kam mám zapsat, že jsem studentka. Dopolední termín je pro mě vhodnější, protože přijdu ještě s 2 paní učitelkami s MŠ.
Děkuji a přeji hezký den.
Blanka Linhartová


Pavlína Krátká, typ školy: MŠ Mašinka JIHLAVA, 15. 11. 2010
Milá paní profesorko!
Velice děkujeme za nádherné odpoledne 11. 11., které jste s námi strávila v Jihlavě. Bylo to setkání plné pohody, milé atmosféry a hlavně úžasných nápadů a nových námětů. Ještě jednou děkujeme Vám i Vašemu panu manželovi a těšíme se na další setkání s Vámi. Pavlína Krátká a Mária Adamcová


Libuše Valcová, typ školy: MŠ Soukenická 8, Brno, 21. 10. 2010
Milá paní Jenčková!
Včera jsem absolvovala poprvé Váš odpolední kurz v Brně, ktarý byl ve znamení čertíků a Mikuláše, koledování. Bylo to nádherné setkání, plné nápadů a pohybu. Moc Vám děkuji za inspiraci, kterou použiju nejen při práci s dětmi v MŠ Soukenická, ale také v tanečních kroužcích, které dlouhodobě vedu, děkuji také Vašemu manželovi za milou atmosféru a klidný přístup, trpělivost - v době, kdy si účastnice odpoledne zakupovaly brožurky a další.

Většinou na podobné akce nemám pěkné vzpomínky a nejenom já. Včera to byla pohádka a já nabrala energii, jako malá holka. Zajíčka jsem si už dlouho " nezahrála"...


Budu si hlídat Vaše webstránky, ale poprosila bych v lednu, o informaci k jarnímu setkání, které se snad i v Brně v Křenové ulici uskuteční. Přeji Vám oběma dobré zdraví a nadále spoustu pozitivní energie, elánu, který rozdáváte. S pozdravem Libuše Valcová


Monika Mertová, typ školy: ZUŠ Kutná Hora, 15. 10. 2010
Vážená paní profesorko,
ještě jednou děkuji za krásně strávený čas na Vašem semináři, který jsem absolvovala dnes v Kutné Hoře.


Marcela Kacová, typ školy: základná škola Malatiná, 8. 10. 2010
Vážená pani profesorka!
Zanechali ste vo mne veľa zážitkov zo stretnutia. Bola som nadšená. Prajem Vám veľa zdravia a elánu do ďalšej práce!
Ďakujem!


Jana Trembecká, typ školy: základná škola, 5. 10. 2010
Zdravíme zo Slovenska, včera sme boli na Vašom druhom stretnutí a sme opäť nadšené. Bolo to super!.
Ďakujeme.  Prajeme veľa zdaru v ďalšej práci. Veríme, že sa ešte tento rok uvidíme.
p. uč. zo ZŠ Dlhé Hony Trenčín


Šárka Šicková, typ školy: ZŠ,4.10.2010, 4. 10. 2010
Vážená pani profesorka, ďakujem za veľmi príjemné popoludnie plné nápadov. Bola som očarená a nadšená. Veľmi sa teším na budúce stretnutia.


Mgr. Ľubica Kršáková,, typ školy: špecialista pre metodiku a riadenie škôl a školský, 2.6.2010
Dobrý deň, pani Jenčková a pán Jenček,

Tak ako som sľúbila, posielam Vám článok o Vašom seminári, ktorý bude uverejnený v trenčianskych novinách INFO. V „dušiach“ účastníčok seminára ste zanechali silný dojem, sú povzbudené a motivované do ďalšej práce. Ešte aj dnes, s odstupom 2 týždňov, sa im objaví úsmev na tvári pri spomienke na Váš seminár. Bolo to fajn, tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Do ďalšej práce Vám prajem veľa tvorivých síl a elánu ( a k tomu pevné zdravie!).
Keď sa z učiteľov stanú deti
Priestory Základnej školy na Ul. L. Novomeského sa naplnili pedagógmi materských, základných i umeleckých škôl z okresu Trenčín, aby sa naučili nové, netradičné metódy vyučovania hudobnej výchovy, založené na pohybových hrách sprevádzaných hudbou. Pani učiteľky sa tak razom zmenili na dopravné prostriedky, zvieratká, rastliny... Obsah piesní vyjadrovali pohybom, doprevádzali sa hrou na ľahkoovládateľných nástrojoch, spievali, tancovali.
Seminár organizovala vzdelávacia agentúra TANDEM, lektorkou bola prof. Eva Jenčková, CSc., ktorá je autorkou bohatej škály didaktickej literatúry. Po štyroch hodinách intenzívneho pohybu spojeného s hudbou odchádzali učitelia spokojní, plní odhodlania odovzdať svojim žiakom to, čo sa práve naučili. Za všetky sa vyjadrila zástupkyňa školy, Mária Hollá: „Prežili sme skvelý vzdelávací program. Nové poznatky sú pre nás inšpiráciou pre skvalitnenie a inováciu vyučovania hudobnej výchovy. Naším cieľom je vyučovať pútavo, zážitkovo a v radostnej pracovnej atmosfére.“ Mgr. Ľubica Kršáková


Ing. Božena Šmolková, typ školy: základní škola, 28. 4. 2010
Děkuji moc za překrásný seminář v Ostravě Hudba a zvířátka. Je obdivuhodné, jak vše přirozenou a milou formou dokážete prezentovat a inspirovat k nelehké práci s dětmi. Moc děkuji a těším se na další nabídku, kterou ráda využiji. B. Š.


Jindřiška Mrázková, typ školy: 1.st., 21.4.2010
Netrpělivě čekám na spuštění stránek s nabídkou Vašich publikací. Chtěla bych si je zakoupit - inspirace z nich je nekonečná. Vašeho semináře jsem se zúčastnila už dávno, ale stále vzpomínám a čerpám. Díky


Hana Dračková, typ školy: ZŠ, 6. 3. 2010
Vážená paní profesorko, Vaše kurzy jsou velmi inspirativní, strhující, Vaše nápady originální, fungující a obohacující. Neuvažujete o natočení videozáznamu pro účastníky toho kterého kurzu? Zúčastnění by se nemuseli zdržovat psaním poznámek a program by si více \"užili\". Navíc papír zdaleka nedokáže zachytit všechno, co bychom si rádi uchovali pro práci s dětmi. Přeji vše dobré.


Denisa Sedláčková, typ školy: Dům dětí, 15.2.2010
Dobrý den z Českého Krumlova, chtěla bych poděkovat za velmi pěkný seminář "Dopravní prostředky v pohybových hrách s hudbou".
Protože připravuji pro ZŠ i MŠ výukové programy s dopraví tématikou, moc se mi hodí všechny hry, písničky i říkanky, které jsme se naučili. Přeji mnoho úspěchů v další práci.


Monika Mádlová, typ školy: ZUŠ, 12. 2. 2010
Moc děkujeme za krásná dopoledne s vámi (myslim, že mluvím určitě za všechny), v Českých Budějovicích. Kéž by takových sluníčkových, chápavých a tak vzdělaných lidí bylo u dětí více!! Děti Vaše nápady neuvěřitelně baví a naše vyučování je o hodně bohatší a veselejší. Velké DÍKY a už se těším na další setkání! S pozdravem, M. Mádlová


Pavlína Štefanová, typ školy: ZŠ, 9. 12. 2009
Dobrý den, velmi děkujeme za podnětné odpoledne, které jsme s Vámi mohly strávit v Litoměřicích. Vaše nápady úžasně obohacují hodiny HV, děkujeme. Přejeme klidné Vánoce, pevné zdraví v novém roce a ještě spoustu inspirace. Těšíme se na další setkání.


Alena Melicharová, typ školy: Mateřská škola, 26.11. 2009
Dobrý den, jen bych tímto chtěla poděkovat za krásný a inspirující seminář 25.11. v Ústí nad Labem. Opravdu jsme byla nadšená. Už se těším na další.


Dagmar Pecárová, typ školy: Mateřská škola, 13.11.2009
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Sokolově a pamatuji si, že jste nás naučila hezkou píseň : Čmelák hraje na basu, ve stoje i v kleče... a jak tak léta běží úplně mi vypadlo z hlavy jak celá píseň pokračuje(pomůckou byla prádelní guma). Je možné prosím Vás někde tu píseň sehnat? Děkuji za odpověď s pozdravem Pecárová uč. MŠ e-mail: dpecarova@centrum.cz


Lenka Bratránková, typ školy: CMŠ logopedická, 17. 10. 2009
Díky moc paní profesorce Evě Jenčkové za podnětný seminář v Praze dne 14. října. Byl pro mne přínosný, každý den máme v rámci logopedické prevence hudební půlhodinku u klavíru a já jsem získala krásný materiál. Vašich námětů plně využiji a předám i kolegyním, které jsou hudebně zdatnější. Ještě jednou děkuji a přeji hodně sil a úspěchů ve Vaší krásné práci.


Katka Gibalová, typ školy: základní škola 8.10. 2009, 10.10.2009
Milí Jenčkovi,
dnešní seminář ve Vyškově patřil opět k těm, které povzbudí, dodají jiskru, rozzáří oči a probudí hudební dušičku. Je fajn, že v životě existují lidé, kteří mají dar HOŘET a ZAPÁLÍ ty druhé.
Moc Vám za to, paní Jenčková, děkujeme.
Krásný PODZIM PLNÝ BAREVNÝCH NÁPADŮ přeje za všechny zapálené Katka Gibalová z Vyškova.


Zuzana Zechová, typ školy: Základní škola, 4.10.2009
Dobrý den k Jenčkovým,
chtěla bych takto poděkovat za skvělý a inspirující seminář v
Bruntále. Opět jste pro ně zářila a naplnila mě spoustou nových myšlenek a
nápadů. Hodně obdivuji Váš elán, nápaditost a energii, kterou do hudební výchovy
vkládáte.
Ve čtvrtek (bohužel jsem nebyla puštěna na pohádku ...) jsem měla HV se
4 a5. třídou (spojeni), zkoušela jsem veverku. Básnička se jim líbila, tanec s
oříšky se sice proměnil v hodování veverek, protože "se ty oříšky samy
rozbily".... Ovšem, když jsem vytáhla káče a zkoušeli jsme dech cvičení a potom
i tu soutěž s nástroji, bylo ticho,klid, soustředění a všihcni se mohli
přetrhnout v hádání partnerů. Když zazvonilo, pomalu jsme je musela ze třídy
vyhánět na další vyučování.
Dnes jsem měla ty menší (1.,2.,3., -spojené ročníky) a zkoušeli jsme veverku.
Oříšky se nerozbily, tanečky byly hezké a s rolí vedoucího tanečníka se mohli
přetrhnout. Strašně je to bavilo, ale musím přiznat, že chvíli trvalo, než se
zapojili se zpěvem. Každopádně i v této hodině byly děti nadšené a spokojené
(dle mého názoru). Na káču zde nevyšlo, ale uplatnila jsem ji hned po té v
kroužku flétny, kdy měli děti hrát "ptáčka" jen s hlavicí a druhou rukou.
Zkoušeli jsme obměnit verzi s nástroji, 3 roztáčeli a 3 hráli, ostatní hádali,
kdo hrál ptáčka podle čí káči. Bavilo je to. Vaše semináře mě velmi inspirují a hned je zkouším v praxi. Málokdy se setkám, že by to děti nebavilo, a to i ty starší.
Děkuji, děkuji, děkuji a těším se, že se zase uvidíme.
S přátelským pozdravem  Zechová


Dana Šafránková, typ školy: základní škola, 29. 9. 2009
Byla jsem jednou z vašich studentek, byla jsem i na nějakých akcích, mám pár vašich knížek, děláte úžasnou práci. Mrzí mě, že se k vám nedostanu na čertí HV, snad někdy příště. Díky za vaše stránky, už jen čekám na spuštění částí pomůcky a publikace. Hodně elánu do další práce. Dana


Jana Mašková, typ školy: Základní škola, 26. 2. 2009
Včerejší seminář v České Lípě byl pro mě úchvatný, přínosný, prostě senzační! Moc děkuji a přeji Vám hodně zdraví a spoustu hudebních nadšenců.


Štěpán Přenosil, typ školy: ZUŠ, 25. 2.2009
18. 2. jsem byl na Vašem semináři v Ústí nad Labem. Mé nadšení nemělo mezí, ani zatím stále nemá. Po mém několikaletém neúspěšném tažení po různých kurzech (nikdy se nakonec neuskutečnily) zabývajících se tématem poslechů je tento balzámem na duši. Je to velmi nakažlivé. Jako kolegyně Matiásková, i já už aplikuji, a zatím zdá se, moc dobré. Děkuji


Veronika Matiásková, typ školy: ZŠ speciální, 12. 2.2009
Dne 6. 2.2009 jsem byla na vašem kurzu "RYTMY ZIMY". Z mé strany to byla má první účast a musím jen obdivovat a moc Vám poděkovat za Vaši práci. Tolik nápadů a elánu pohromadě jsem ještě nezažila. Zima ještě nekončí, a tak se pokusím našim dětem od Vás něco předat.
Přeji Vám i nadále tvůrčí elán a těším se brzy na viděnou.  Matiásková


Mgr. Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 18. 2. 2017
Vážená paní profesorko. Moc děkuji za krásný seminář v úterý 14. 2. 2017 v Brně. Byl pro mne přínosný a inspirující. Velmi si vážím práce celého TANDEMU, že dovedete nabýt energií a nápady pro mou další výuku. Věřím, že se ještě potkáme. Ještě jednou děkuji a přeji z celého srdce hodně zdraví a nadšených posluchačů. S úctou Jarmila Hrobařová


Dita Bulantová, typ školy: MŠ Okříšky, 7. 11. 2016
Moc děkuji za skvělé odpoledne , které jsme mohly strávit na semináři v Třebíči. Jste úžasná! Velice se nám líbily Vaše nápady. Hned v autě po cestě domů jsme s kolegyní plánovaly besídku našich dětiček. Těším se na další seminář s Vámi.
Dita Bulantová


Jaroslava Uhlířová, typ školy: ZŠ 1. stupeň, 19. 10. 2016
Moc děkuji za skvělou akci, která je vždy přínosem pro mou práci i pro děti. Je vždy plná práce ale veselí a dobré pohody. Obdivuji elán a pracovní nasazení,je to pro mě velkou inspirací. Děkuji


Jiří Jablunka, typ školy: SPgŠ, 13. 10. 2016
Moc děkujeme za další skvělou hudební dílnu pro nás a naše studentky SPgŠ Kroměříž. Všichni si z podzimního zpívání i lidského těla v hudbě a pohybu odnesli řadu skvělých nápadů a rad. Opět nezbývá než doufat, že účastníci seminářů vnesou do mnohdy všedních zajetých kolejí našich školských zařízení nové hudební inspirace. Ráda za to bude i ČŠI, která navštívila naši hodinu Hv 🙂 Mějte se hezky a těšíme se zase na jaře na shledání!


Ivana Rampáčková, typ školy: ZŠ 2. stupeň, 20. 9. 2016
Dobrý den,
ráda bych se přihlásila do Vašeho semináře, jen si nejsem jistá, zda je určen i pedagogům 2. stupně. Z vlastní zkušenosti vím, že s žáky na 1. stupni se pracuje zcela odlišně, než s těmi staršími. Malé děti jsou ze všeho nadšené, rády se zapojují, na rozdíl od starších žáků, které máloco zaujme. Ráda bych, aby byl kurz využitelný i v mé praxi. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.


Ilona Pišt'áková, typ školy: MŠ Třebíč, 28. 8. 2016
Dobrý den, paní profesorko. Uvažujete o semináři muzikoterapie s využitím bubnů djembe a podobně? Tyto nástroje se prý s úspěchem využívají u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Děkuji za odpověď.


Lenka Kořínková, typ školy: ZUŠ Třemošná, 29. 3. 2016
Milí Jenčkovi, moc děkuji za vzdělávací akce, na které moc ráda chodím, když je pořádáte v Plzni. Jsou plné pozitivní energie, inspirace a příjemné atmosféry. Brzy nashledanou 🙂


Petra Staňková, typ školy: ZŠ Zbytiny, 3. 3. 2016
Vážená paní profesorko,
velmi Vám děkuji za dnešní hudební dílnu v ČB. Byla plná inspirací k práci s dětmi. Vaše školení bych zařadila pro učitelky HV povinně. Závidím Vašim studentům, kteří mají to štěstí čerpat od Vás již při studiu. Přeji Vám mnoho energie a hlavně zdraví do dalších let. Na další setkání se již nyní těším! PS


Miroslava Měřičková, typ školy: MŠ, 1. 3. 2016
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Brumově-Bylnici a naučila jste nás úžasný tanec s prádelní gumou: Čmelák hraje na basu. Píseň jsem našla v jedné z Vašich publikací, ale nenašla jsem tam taneček s prádelní gumou. Je možné jej někde sehnat v jiné publikaci? Byl tak úžasný a vtipný, že jsme se velmi pobavili i my dospělí. Děkuji Vám za odpověď.
e-mail:Miija@centrum.cz


Lebrušková Iveta, typ školy: MŠ, 11. 11. 2015
Z důvodu dovolené do zahraničí se omlouvám ze zítřejšího "ČERTOVSKÉHO DOVÁDĚNÍ". S pozdravem Lebrušková Iveta MŠ KYTIČKA Nový Bor


Beata Mereuová, typ školy: sukromna  hudobna skola, 9.9.2015
Dobry den ,mam zaujem o vas kurz v Bratislave od 29.9.do 2.10.Bude to navazove alebo staci jeden den ,(kedze temy su tie iste kazdy den).Srdecne dakujem.
S pozdravom Mereuová


Marianna Bodyová , typ školy: Základná umelecká škola , 4.6.2015
Vďaka za krásne inšpirácie a metodiku. Napriek krátkemu stretnutiu som veľmi potešená, nadšená a inšpirovaná prácou a formou akou sa približujete deťom. Ozaj ich tento spôsob zaujíma a baví. Obdivujem Vás. 🙂


Mária Ozogarová, typ školy: materská škola, 3.5.2015
Ďakujem za krásne a podnetné stretnutie v dňoch 23.4. a 24.4.2015 v Prešove


Jitka Kroutilová, typ školy: asistent pedagoga MŠ Omice + TK Sokol Omice, 14. 3. 2015
Paní profesorko,
děkuji za nádherné odpoledne a možnost se zúčastnit Vašeho semináře 11.3. v  Brně. Přijela jsem domů nabitá energií a elánem s načerpanými nápady pro svoji další práci. Prostě tato předem pro mě nenaplánovaná akce se mi stala milým zpestřením všedních dnů, chytlavé melodie písniček jsem si od té doby pobrukuji při každé cestě autem. V pátek jsem při dopoledním cvičení v Sokolovně použila metaře a námořníky. Děti i paní učitelku Anetu to moc bavilo. Ještě jednou Vám patří mé velké díky a těším se na další seminář!


Veronika Střelcová, typ školy: MŠ Hustopeče, 13. 3. 2015
Pozor, máme 9.57 h a moji kluci středňáci už umí mlynářský tanec (paprsky), jednak jim to jde parádně a taky se u toho skvěle baví. No a holky samy od sebe hned začaly kolem pobíhat s kuchyňskýma utěrkama, takže máme asi taneček hotový. Moc děkuji za včerejší inspiraci.


Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 12. 3.2015
Paní profesorko, děkuji za krásné dopoledne 11. 3. 2015 v Brně. Našla jsem další inspiraci pro hudební výchovu, ale i pro korepetici tanečnímu oboru (nejmenší děvčátka) a nápad na vystoupení. Těším se na další seminář a další nápady. Děkuji.


Anežka Chudobová, typ školy: MŠ Česká, 28. 11. 2014
Jste jako vichřice, která nezanechá nikde spoušť, leč úžasný hudební prožitek. Těším se na zapojení nových poznatků do praxe a jsem přesvědčena, že děti pobaví, zaujmou a mnohému nenásilně naučí. Děkuji!


Petrášová, typ školy: ZŠ, 13. 11. 2014
Dobrý den. Dnes jsem byla na Vašem semináři. Opět mě nabil hudební energií. Jste úžasná. Přinášíte tolik nápadů. Děkuji.


Mgr. Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 6. 11. 2014
Ve středu 5. 11. 2014 jsem se zúčastnila "Hudebního výletu do ZOO" v Uh. Hradišti. I když venku foukal silný vítr, v hudební dílně bylo báječně. Mnoho nových informací, zážitků a energii jsem si odnesla domů. Následně pak do školy. Přeji hodně úspěchů a těším se na další dílny!


Berenika Vičanová, typ školy: ZUŠ Bruntál, 5. 11. 2014
Dobrý den- chtěla jsem se zeptat, kdy bude seminář p. Jenčkové v Bruntále?
Děkuji Vičanová


Jana Doležálková, typ školy: ZŠ Horní Police, 27. 10. 2014
Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poslat nabídku Vašich rytmických nástrojů. Můžete ji prosím zaslat na Jana.Dolezalkova@seznam.cz. Děkuji a přeji hezký den. J. D.


Jindra Černá, typ školy: soukromé vyučování hudbě, Praha, 22.10. 2014
Vážená paní profesorko,
děkuji Vám za včerejší báječný seminář s hudebním výletem do ZOO. Získala jsem od Vás spoustu podnětů a zkušeností, které určitě využiju při práci s dětmi, zejména o letních hudebních táborech, které pořádám. Ale především si odnáším - a nejen já - obrovskou radost z muziky a muzicírování a chuť předávat tuhle radost a energii dál. Přeji Vám, aby Vám Vaše vitalita dlouho vydržela a těším se na další setkání s Vámi. A kdybych někdy koncertovala v Hradci Králové, dovolím si Vás pozvat na koncert svého souboru (www.temperament430.cz)


Soňa Tináková, typ školy: ZUŠ Nová Dubnica, Slovensko, 16. 10. 2014
Seminár v Senici bol neprekonateľný, veľmi som si užila všetko a najmä som načerpala nielen profesne, ale aj psychicky. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s pani profesorkou Jenčkovou a jej humorne ladeným vzdelávaním :).


Jana Kovaříková, typ školy: Vošp Litomyšl, 15. 4. 2014
Moc děkuji za dnešní seminář o hudbě a pohybu a muzice od potoka, moc jsem si tanečky, říkanky, hudební nástroje a tancování do rytmu užila. Nejvíc se mi však líbilo ladně tančit s netkanou textilií. Přeji mnoho úspěchů, štěstí, zdraví a elánu do dalších let. 🙂


Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 20. 3. 2014
Na semináře Prof. Evy Jenčkové jezdím bezmála 7 let, alespoň 1x za rok. Vždy si ze semináře odvezu mnoho nových zkušeností, nové metodické sešity, nástroje....
Její seminář je vždy plný energie, dobré nálady. Není zde nuda, aktivně se pracuje. Doma si pak projdu zápisky a metodické sešity. Hodně zkušeností uplatním při výuce hudební výchovy nebo hudební nauky.
Paní profesorko, mnohokráte děkuji za semináře. Daly mi opravdu více možností přitáhnout děti k hudbě. Ještě jednou díky a přeji hodně štěstí, zdraví a elánu!


Pavlína Kissová, typ školy: ZŠ a MŠ Višńová u Frýdlantu, 25. 2.2014
Ze seminářů si vždy odnáším radost, potěšení,  pohlazení , ale hlavně moc krásné inspirace pro práci s dětmi ve všech možných hudebních aktivitách. Velmi děkuji. Přeji Vám i nadále velmi mnoho elánu a zdraví. P.K.


Marie Petrášová, typ školy: základní škola, 20. 2. 2014
Dnešní seminář byl skvělý, plný báječných nápadů, výborných námětů. Hudební nástroje se mi mooooc líbí, hlavně pro přírodní příjemný materiál. V hudebninách jsem zrovna dnes koukala na drhlo. Bylo lakované, nepříjemné na pohled i hmat, takže jsem ráda, že jsem si jej mohla koupit u Vás.Přeji Vám oběma mnoho energie a hlavně zdraví do dalších let. M. P.


Romana Dluhošová, typ školy: SPgŠ, 14. 12.2013
Čertovské dovádění 2.B
Dne 26.11.2013 k nám přijela Prof. PhDr. Eva Jenčková, CSc. z Hradce Králové, aby našim studentkám představila nové metody v muzicírování s dětmi předškolního věku. Hudební dílny s názvem Čertovské dovádění se zúčastnil 1 student a studentky 2.B.  A že byli čerti a jejich dovádění občas pěkně slyšet. Studenti pak měli možnost seznámit se s metodickými publikacemi a pomůckami pro HV, které si mohli i pro vlastní potřebu zakoupit, stejně jako vyučující HVM. A na čerty a Mikuláše jsme řádně připravení!
Paní Jenčkové moc děkujeme za nové nápady, radost z hudby a pohybu nemusí mít jen malé děti, ale i studenti pedagogické školy a jejich učitelé. Zdravím do Hradce a přeji do nového roku hodně úspěchů, tvůrčích sil a hlavně zdraví . Romana Dluhošová, SPgŠ Kroměříž


Dana Šťastná, typ školy: ZŠ, 6. 12. 2013
Dobrý den, paní Jenčková,
nejdříve bych chtěla Vám i Vašemu panu manželoví poděkovat za příjemný seminář, plný inspirací a nápadů pro nadcházející dobu Vánoc. Ani jsem si neuvědomila v době semináře, jak doslova veselý dárek pro děti je dřevěná káča. Dnes jsem se přesvědčila. Tak jsem se rozhodla,,že bych svým žákům chtěla udělat radost. Velmi bych Vás prosila, pokud to bude ve Vašich silách, kdybyste mně mohla poslat dřevěné káči pro celou moji třídu, tedy 20 kusů. Moc Vám děkuji, přeji krásné Vánoce a do nového roku pevné zdraví. Dana Šťastná ZŠ Trávníky Vsetín


Lucie Havelková, typ školy: MŠ,10.11.2013
Zdravím, Vaše akce jsou super. Mohla bych Vás tímto požádat o přidání do adresáře a upozorňování na akce v Praze? Děkuji mnohokrát Havelková Lucie


Jan Zapf, typ školy: ZUŠ Horní Slavkov, 19.9.2013
Dobrý den, také bych rád uvítal nabídku Vašich hudebních nástrojů. Můžete ji prosím zaslat na jzapf@zushslavkov.cz. Děkuji a přeji hezký den. J. Z.


Olga Honková, typ školy: mateřská školka, 7. 9. 2013
Dobrý den, je možné získat fotografie hudebních nástrojů, které nabízíte? Předem děkuji za informaci a přeji pěkný den. Olga Honková olcam@centrum.cz, 728864040


Veronika Tomsová, typ školy: Dětský sbor, 17. 4. 2013
Dobrý den, moc děkuji za příjemně strávené odpoledne a mnoho rad a inspirací na práci s dětmi. Velice se těším na pokračování.


Ing. Bc. Iva Bláhová, DiS., typ školy: MŠ a ZŠ Zlatníky, 18. 11. 2012
Dobrý den, od naší paní ředitelky jsem se dozvěděla, že budete pořádat školení v listopadu v Jesenici. Můžete mi, prosím, poslat více informací.
Předem Vám děkuji za zodpovězení.
Iva Bláhová


Nadšená libochovická čtyřka, typ školy: Základní škola Libochovice, 27. 4. 2012
Hudební inspirace

Na jaře se scházíme,
na školení pěkném,
hudebku si zopáknem,
přitom taky blbnem.

Na bonga si zahráli,
duhu vyrobili,
kafíčkem se zaplácli,
vrabce zatančili.

Jenčková je prostě třída,
vždy se na ni těšíme,
její program je vždy prima,
příště se zas hlásíme.

Jiří Grüner, Zuzana Chloubová, Monika Kotěrová, Eva Štorová


Kamila Strejčková, typ školy: ZŠ Zlatá stezka 240 Prachatice, 3. 4. 2012
Děkujeme moc za užitečně strávené fajn dopoledne. Odvezly jsme si z něj mnoho nápadů a inspirací pro hudební výchovu. Těšíme se na další shledání. Kamila Strejčková, Stanislava Medová


Alena Kalianková, typ školy: ZŠ a MŠ Kubatova, 30.3.2012
Dobrý den, mnohokrát děkujeme za úžasné hudební setkání v Českých Budějovicích a skláníme se s úctou. Vaše nápady, muzikálnost, nadšení a nadhled jsou obdivuhodné. DĚKUJEME. A.Kalianková


Jana Bušová, typ školy: Hudební školička - Notička, 18. 3.2012
Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za příjemně strávené odpoledne na Vašem semináři v Liberci. Odvezla jsem si z něj mnoho nápadů na další práci s dětmi. Jana Bušová


Jitka Krtilová, typ školy: ZUŠ Kutná Hora, 10. 2.2012
Milá paní profesorko, moc Vám děkuji za Váš další seminář, kterého jsem se dnes zúčastnila v ZUŠ KH, už jsem se mnohokrát chystala poděkovat Vám za krásné nápady, které si vždy odnáším a využívám jich pro práci s dětmi v dětském sborečku. Hlavně Vám přeji moc a moc dalších krásných nápadů, inspirace a hodně spokojených dětí a také učitelů,pro které jste velkým vzorem :-).Mějte se krásně a budu se těšit na další seminář :-).S pozdravem Jitka(Dobiášová )Krtilová (bývalá studentka ped. fakulty HK)


Jana Pechová, typ školy: studentka - Karlova univerzita - ZŠ, 12.10.2011
Dobrý den, dnes jsem absolvovala kurz a jsem opravdu nadšená. Rozhodně se zúčastním dalších kurzů a těším se na to, až budu moci s dětmi něco vyzkoušet. Bylo to prostě úžasné.


Roman Chovančík, typ školy: MŠ Hrachovec, 7.10.2011
Dobrý den, dneska jsem poprvé navštívil seminář spolu s paní ředitelkou Hanou Hájkovou a za oba můžu říct, že to bylo skvělé, úžasné, super ... Do mateřské školky pravidelně docházím a určitě něco z toho co jsme se dnes naučili  využijeme ve výuce. Moc děkujeme!


Ivana Matulová, typ školy: MŠ Mateřídouška, Frýdek-Místek, 21. 6. 2011
Dobrý den a veliký dík! Udělali jste nám opravdu radost a mile nás překvapili zasláním ztracené řehtačky! Ještě jednou děkujeme za Vaši ochotu a těšíme se na další hudební setkání.


Dagmar Klapková, typ školy: ZUŠ Humpolec, 4. 4. 2011
Dobrý večer, děkuji za krásné hudební odpoledne plné inspirací, které se konalo dnes v Jihlavě. Dagmar Klapková


Lenka Mořkovská, typ školy: MŠ, 3. 3. 2011
Dobrý večer,
ještě jednou Vám chci poděkovat za seminář. Vždy načerpám spoustu inspirace.
Když jsem o něj projevila zájem, ředitelka prohlásila, že mne tam nechce, že jsem v hudebce tak dobrá, že strčím do kapsy všechny kolem, jestli chci jít, jedině jako samoplátce. Nakonec jsem změnila názor, ale s tím, že pro kolegyně připravím ukázku, takže už přemýšlím, kde budu barvit duhu.
Prosím Vás o kontakt na srpnové setkání s lektory, nějak jsem na konci semináře na to zapomněla. Děkuji a přeji hodně elánu a úspěchů v práci.
Lenka Mořkovská  lppatchwork@seznam.cz


Mgr. Jana Fundová, typ školy: MŠ, 12. 2. 2011
Vážená paní profesorko,
opět Vám musím poděkovat za velmi krásnou hudební dílnu plnou inspirace a příjemné atmosféry.
Děkuji Vám a těším se na brzkou shledanou v Kolíně.
Jana Fundová


Bc. Blanka Linhartová, typ školy: 51. mateřská škola, 25. 1. 2011
Dobrý den, paní doktorko, právě jsem se přihlásila na Váš seminář. Jsem studentka UHK a po ukončení u Vás mám dělat zápočet. Píši Vám, protože do přihlášky jsem nevěděla, kam mám zapsat, že jsem studentka. Dopolední termín je pro mě vhodnější, protože přijdu ještě s 2 paní učitelkami s MŠ.
Děkuji a přeji hezký den.
Blanka Linhartová


Pavlína Krátká, typ školy: MŠ Mašinka JIHLAVA, 15. 11. 2010
Milá paní profesorko!
Velice děkujeme za nádherné odpoledne 11. 11., které jste s námi strávila v Jihlavě. Bylo to setkání plné pohody, milé atmosféry a hlavně úžasných nápadů a nových námětů. Ještě jednou děkujeme Vám i Vašemu panu manželovi a těšíme se na další setkání s Vámi. Pavlína Krátká a Mária Adamcová


Libuše Valcová, typ školy: MŠ Soukenická 8, Brno, 21. 10. 2010
Milá paní Jenčková!
Včera jsem absolvovala poprvé Váš odpolední kurz v Brně, ktarý byl ve znamení čertíků a Mikuláše, koledování. Bylo to nádherné setkání, plné nápadů a pohybu. Moc Vám děkuji za inspiraci, kterou použiju nejen při práci s dětmi v MŠ Soukenická, ale také v tanečních kroužcích, které dlouhodobě vedu, děkuji také Vašemu manželovi za milou atmosféru a klidný přístup, trpělivost - v době, kdy si účastnice odpoledne zakupovaly brožurky a další.

Většinou na podobné akce nemám pěkné vzpomínky a nejenom já. Včera to byla pohádka a já nabrala energii, jako malá holka. Zajíčka jsem si už dlouho " nezahrála"...


Budu si hlídat Vaše webstránky, ale poprosila bych v lednu, o informaci k jarnímu setkání, které se snad i v Brně v Křenové ulici uskuteční. Přeji Vám oběma dobré zdraví a nadále spoustu pozitivní energie, elánu, který rozdáváte. S pozdravem Libuše Valcová


Monika Mertová, typ školy: ZUŠ Kutná Hora, 15. 10. 2010
Vážená paní profesorko,
ještě jednou děkuji za krásně strávený čas na Vašem semináři, který jsem absolvovala dnes v Kutné Hoře.


Marcela Kacová, typ školy: základná škola Malatiná, 8. 10. 2010
Vážená pani profesorka!
Zanechali ste vo mne veľa zážitkov zo stretnutia. Bola som nadšená. Prajem Vám veľa zdravia a elánu do ďalšej práce!
Ďakujem!


Jana Trembecká, typ školy: základná škola, 5. 10. 2010
Zdravíme zo Slovenska, včera sme boli na Vašom druhom stretnutí a sme opäť nadšené. Bolo to super!.
Ďakujeme.  Prajeme veľa zdaru v ďalšej práci. Veríme, že sa ešte tento rok uvidíme.
p. uč. zo ZŠ Dlhé Hony Trenčín


Šárka Šicková, typ školy: ZŠ,4.10.2010, 4. 10. 2010
Vážená pani profesorka, ďakujem za veľmi príjemné popoludnie plné nápadov. Bola som očarená a nadšená. Veľmi sa teším na budúce stretnutia.


Mgr. Ľubica Kršáková,, typ školy: špecialista pre metodiku a riadenie škôl a školský, 2.6.2010
Dobrý deň, pani Jenčková a pán Jenček,

Tak ako som sľúbila, posielam Vám článok o Vašom seminári, ktorý bude uverejnený v trenčianskych novinách INFO. V „dušiach“ účastníčok seminára ste zanechali silný dojem, sú povzbudené a motivované do ďalšej práce. Ešte aj dnes, s odstupom 2 týždňov, sa im objaví úsmev na tvári pri spomienke na Váš seminár. Bolo to fajn, tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Do ďalšej práce Vám prajem veľa tvorivých síl a elánu ( a k tomu pevné zdravie!).
Keď sa z učiteľov stanú deti
Priestory Základnej školy na Ul. L. Novomeského sa naplnili pedagógmi materských, základných i umeleckých škôl z okresu Trenčín, aby sa naučili nové, netradičné metódy vyučovania hudobnej výchovy, založené na pohybových hrách sprevádzaných hudbou. Pani učiteľky sa tak razom zmenili na dopravné prostriedky, zvieratká, rastliny... Obsah piesní vyjadrovali pohybom, doprevádzali sa hrou na ľahkoovládateľných nástrojoch, spievali, tancovali.
Seminár organizovala vzdelávacia agentúra TANDEM, lektorkou bola prof. Eva Jenčková, CSc., ktorá je autorkou bohatej škály didaktickej literatúry. Po štyroch hodinách intenzívneho pohybu spojeného s hudbou odchádzali učitelia spokojní, plní odhodlania odovzdať svojim žiakom to, čo sa práve naučili. Za všetky sa vyjadrila zástupkyňa školy, Mária Hollá: „Prežili sme skvelý vzdelávací program. Nové poznatky sú pre nás inšpiráciou pre skvalitnenie a inováciu vyučovania hudobnej výchovy. Naším cieľom je vyučovať pútavo, zážitkovo a v radostnej pracovnej atmosfére.“ Mgr. Ľubica Kršáková


Ing. Božena Šmolková, typ školy: základní škola, 28. 4. 2010
Děkuji moc za překrásný seminář v Ostravě Hudba a zvířátka. Je obdivuhodné, jak vše přirozenou a milou formou dokážete prezentovat a inspirovat k nelehké práci s dětmi. Moc děkuji a těším se na další nabídku, kterou ráda využiji. B. Š.


Jindřiška Mrázková, typ školy: 1.st., 21.4.2010
Netrpělivě čekám na spuštění stránek s nabídkou Vašich publikací. Chtěla bych si je zakoupit - inspirace z nich je nekonečná. Vašeho semináře jsem se zúčastnila už dávno, ale stále vzpomínám a čerpám. Díky


Hana Dračková, typ školy: ZŠ, 6. 3. 2010
Vážená paní profesorko, Vaše kurzy jsou velmi inspirativní, strhující, Vaše nápady originální, fungující a obohacující. Neuvažujete o natočení videozáznamu pro účastníky toho kterého kurzu? Zúčastnění by se nemuseli zdržovat psaním poznámek a program by si více \"užili\". Navíc papír zdaleka nedokáže zachytit všechno, co bychom si rádi uchovali pro práci s dětmi. Přeji vše dobré.


Denisa Sedláčková, typ školy: Dům dětí, 15.2.2010
Dobrý den z Českého Krumlova, chtěla bych poděkovat za velmi pěkný seminář "Dopravní prostředky v pohybových hrách s hudbou".
Protože připravuji pro ZŠ i MŠ výukové programy s dopraví tématikou, moc se mi hodí všechny hry, písničky i říkanky, které jsme se naučili. Přeji mnoho úspěchů v další práci.


Monika Mádlová, typ školy: ZUŠ, 12. 2. 2010
Moc děkujeme za krásná dopoledne s vámi (myslim, že mluvím určitě za všechny), v Českých Budějovicích. Kéž by takových sluníčkových, chápavých a tak vzdělaných lidí bylo u dětí více!! Děti Vaše nápady neuvěřitelně baví a naše vyučování je o hodně bohatší a veselejší. Velké DÍKY a už se těším na další setkání! S pozdravem, M. Mádlová


Pavlína Štefanová, typ školy: ZŠ, 9. 12. 2009
Dobrý den, velmi děkujeme za podnětné odpoledne, které jsme s Vámi mohly strávit v Litoměřicích. Vaše nápady úžasně obohacují hodiny HV, děkujeme. Přejeme klidné Vánoce, pevné zdraví v novém roce a ještě spoustu inspirace. Těšíme se na další setkání.


Alena Melicharová, typ školy: Mateřská škola, 26.11. 2009
Dobrý den, jen bych tímto chtěla poděkovat za krásný a inspirující seminář 25.11. v Ústí nad Labem. Opravdu jsme byla nadšená. Už se těším na další.


Dagmar Pecárová, typ školy: Mateřská škola, 13.11.2009
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Sokolově a pamatuji si, že jste nás naučila hezkou píseň : Čmelák hraje na basu, ve stoje i v kleče... a jak tak léta běží úplně mi vypadlo z hlavy jak celá píseň pokračuje(pomůckou byla prádelní guma). Je možné prosím Vás někde tu píseň sehnat? Děkuji za odpověď s pozdravem Pecárová uč. MŠ e-mail: dpecarova@centrum.cz


Lenka Bratránková, typ školy: CMŠ logopedická, 17. 10. 2009
Díky moc paní profesorce Evě Jenčkové za podnětný seminář v Praze dne 14. října. Byl pro mne přínosný, každý den máme v rámci logopedické prevence hudební půlhodinku u klavíru a já jsem získala krásný materiál. Vašich námětů plně využiji a předám i kolegyním, které jsou hudebně zdatnější. Ještě jednou děkuji a přeji hodně sil a úspěchů ve Vaší krásné práci.


Katka Gibalová, typ školy: základní škola 8.10. 2009, 10.10.2009
Milí Jenčkovi,
dnešní seminář ve Vyškově patřil opět k těm, které povzbudí, dodají jiskru, rozzáří oči a probudí hudební dušičku. Je fajn, že v životě existují lidé, kteří mají dar HOŘET a ZAPÁLÍ ty druhé.
Moc Vám za to, paní Jenčková, děkujeme.
Krásný PODZIM PLNÝ BAREVNÝCH NÁPADŮ přeje za všechny zapálené Katka Gibalová z Vyškova.


Zuzana Zechová, typ školy: Základní škola, 4.10.2009
Dobrý den k Jenčkovým,
chtěla bych takto poděkovat za skvělý a inspirující seminář v
Bruntále. Opět jste pro ně zářila a naplnila mě spoustou nových myšlenek a
nápadů. Hodně obdivuji Váš elán, nápaditost a energii, kterou do hudební výchovy
vkládáte.
Ve čtvrtek (bohužel jsem nebyla puštěna na pohádku ...) jsem měla HV se
4 a5. třídou (spojeni), zkoušela jsem veverku. Básnička se jim líbila, tanec s
oříšky se sice proměnil v hodování veverek, protože "se ty oříšky samy
rozbily".... Ovšem, když jsem vytáhla káče a zkoušeli jsme dech cvičení a potom
i tu soutěž s nástroji, bylo ticho,klid, soustředění a všihcni se mohli
přetrhnout v hádání partnerů. Když zazvonilo, pomalu jsme je musela ze třídy
vyhánět na další vyučování.
Dnes jsem měla ty menší (1.,2.,3., -spojené ročníky) a zkoušeli jsme veverku.
Oříšky se nerozbily, tanečky byly hezké a s rolí vedoucího tanečníka se mohli
přetrhnout. Strašně je to bavilo, ale musím přiznat, že chvíli trvalo, než se
zapojili se zpěvem. Každopádně i v této hodině byly děti nadšené a spokojené
(dle mého názoru). Na káču zde nevyšlo, ale uplatnila jsem ji hned po té v
kroužku flétny, kdy měli děti hrát "ptáčka" jen s hlavicí a druhou rukou.
Zkoušeli jsme obměnit verzi s nástroji, 3 roztáčeli a 3 hráli, ostatní hádali,
kdo hrál ptáčka podle čí káči. Bavilo je to. Vaše semináře mě velmi inspirují a hned je zkouším v praxi. Málokdy se setkám, že by to děti nebavilo, a to i ty starší.
Děkuji, děkuji, děkuji a těším se, že se zase uvidíme.
S přátelským pozdravem  Zechová


Dana Šafránková, typ školy: základní škola, 29. 9. 2009
Byla jsem jednou z vašich studentek, byla jsem i na nějakých akcích, mám pár vašich knížek, děláte úžasnou práci. Mrzí mě, že se k vám nedostanu na čertí HV, snad někdy příště. Díky za vaše stránky, už jen čekám na spuštění částí pomůcky a publikace. Hodně elánu do další práce. Dana


Jana Mašková, typ školy: Základní škola, 26. 2. 2009
Včerejší seminář v České Lípě byl pro mě úchvatný, přínosný, prostě senzační! Moc děkuji a přeji Vám hodně zdraví a spoustu hudebních nadšenců.


Štěpán Přenosil, typ školy: ZUŠ, 25. 2.2009
18. 2. jsem byl na Vašem semináři v Ústí nad Labem. Mé nadšení nemělo mezí, ani zatím stále nemá. Po mém několikaletém neúspěšném tažení po různých kurzech (nikdy se nakonec neuskutečnily) zabývajících se tématem poslechů je tento balzámem na duši. Je to velmi nakažlivé. Jako kolegyně Matiásková, i já už aplikuji, a zatím zdá se, moc dobré. Děkuji


Veronika Matiásková, typ školy: ZŠ speciální, 12. 2.2009
Dne 6. 2.2009 jsem byla na vašem kurzu "RYTMY ZIMY". Z mé strany to byla má první účast a musím jen obdivovat a moc Vám poděkovat za Vaši práci. Tolik nápadů a elánu pohromadě jsem ještě nezažila. Zima ještě nekončí, a tak se pokusím našim dětem od Vás něco předat.
Přeji Vám i nadále tvůrčí elán a těším se brzy na viděnou.  Matiásková


Vaše ohlasy