Vzdělávací instituce
Hradec Králové

Ohlasy na vzdělávací akce, zkušenosti z praxe, vaše podněty

Ochrana proti spamu


Jiří Jablunka, typ školy: VOŠPS a SPgŠ Kroměříž, 25.4.2019
Děkujeme!
https://www.ped-km.cz/galerie/studentky-2-a-carovaly-s-hudbou-a-pohybem/?fbclid=IwAR1ext5xMU0xkuehXD3agQmntYEtJQexuAFHkdr-SRqh2i5JWEHEe1ysPL4
Aneta Houdková, typ školy: Základní škola, 10.3.2019
Dobrý den paní Jenčková, chtěla jsem Vám napsat jak jsem si dnes s dětmi užila hodinu Hv. Ale od začátku. Učím na menší ZŠ v Boršově nad Vltavou 1.stupeň (hv 1,2,3) a již po 2. Jsem navštívila Váš kurz v Českých Budějovicích. Z obou jsem následně vytěžila co se dalo. Tento týden jsem si udělala projekt ve své třídě, tedy u třeťáků, na téma Strašidla a bubáci. Při čtení děti samy ve skupinách vyhledaly vše o českých strašidlech, navzájem se poučily, strašidla poté nakreslily a pak přišlo to nejlepší- Čarování s různými efekty a nakonec písničky. Doprovod k písničkám jsem hrála na klávesy a někde vytáhla svou heligonku aby to bylo zase jiný. Využili jsme celou škálu ruchů, od igelitu, orf. Nástroje, bublání brčkem a ještě přidali skřeky netopýra nebo fičení létajícího koštěte či házení naráz 5 dřevěných korálů do malého bubínku, parádní efekt. Děti i mě hodina nadchla, výsledkem toho všeho byly i zpívající děti, které běžně v hodinách nezpívají(partička 3 kluků)Do zpěvu nikdy nikoho nenutím. Chtěla jsem Vám touto cestou poděkovat za velké obohacení a především inspiraci. Moc ráda přijdu na další seminář a jistě ho též plně využiji ve své praxi. Vám přeji hodně dalších nadšených kantorů a též plno zdraví a energie, abyste mohla ještě plno let šířit Své nápady dál. S pozdravem Aneta Houdková, Žabovřesky.
Barbora Vavrečková, typ školy: Mateřská škola, 22.10.2018
Milá paní Jenčková! Stále sleduji Vaši nabídku s vírou, že se zase objeví vzdělávací akce v Ostravě nebo v Opavě. Vím, že se minule kapacita nenaplnila, byla jsem mezi přihlášenými. Nemáte v plánu to zase zkusit? Věřím, že by to tentokrát vyšlo, já bych přišla velmi ráda! Nespolupracujete s KVIC nebo jinými oragnizacemi pro další vzdělávání pedagogů? Tam by se kurz naplnil určitě a my, co stále vyhlížíme, bychom taky měly šanci. Děkuji, Barbora.
Barbora Vavrečková, typ školy: Mateřská škola, 22.10.2018
Milá paní Jenčková! Stále sleduji Vaši nabídku s vírou, že se zase objeví vzdělávací akce v Ostravě nebo v Opavě. Vím, že se minule kapacita nenaplnila, byla jsem mezi přihlášenými. Nemáte v plánu to zase zkusit? Věřím, že by to tentokrát vyšlo, já bych přišla velmi ráda! Nespolupracujete s KVIC nebo jinými oragnizacemi pro další vzdělávání pedagogů? Tam by se kurz naplnil určitě a my, co stále vyhlížíme, bychom taky měly šanci. Děkuji, Barbora.
Markéta Vítková, typ školy: Mateřská škola Otrokovice, 28.9.2018
Vážená paní Jenčková
děkuji Vám, že ještě děláte akce pro učitelky tohoto druhu. Za celou mou 40-ti letou praxi jsem nezažila lepší a "výživnější" akce pro učitele, tak ráda bych se Vaší akce zúčastnila, protože pro mě jste prostě jednička v oboru,( prošla jsem asi všemi, protože mě to moc baví a vždy jsem se hodně naučila) ale je potřebné posílat na Vaše akce děvčata mladá, ze školy, s malou praxí, protože u Vás se toho nejvíce naučí. Přeji Vám pevné zdraví a ať Vám Váš elán vydrží ještě dlouho. Vítková Markéta


nikola lehovcová, typ školy: mš průhonice, 22.1.2018
Dobrý den, můžete mi lépe specifikovat: Dopravní prostředky v pohybových hrách s hudbou -Vítání jara A , o co přesně jde? Měla bych zájem o školení, jak pracovat s orffovými nástroji. Děkuji Lehovcová
Dana Haškovcová, typ školy: MŠ ,,Škola hrou", 22.12.2017
Vážena paní profesorko,
píši až po vánoční besídce (včetně návštěvy Domova seniorů). Využila jsem oblíbené písničky o Mikulášovi, o čertech, neboť jsou u dětí velmi oblíbené a ve spojení s hrou na tělo se děti rychle učí. V pohádce ,,O stromečku\\\"jsme využili písničku Bílá vločka, která navodila tu správnou atmosféru díky zvonkohře a tanečku ,,sněhových vloček\\\". Díky Vám za úžasné náměty při podzimní hudební dílně v Praze.
Chci Vám popřát krásné prožití vánočních svátků,
hlavně hodně zdraví, pohody a elánu v Novém roce 2018, též celému týmu TANDEM.
Dana Haškovcová, MŠ,,Škola hrou\\\", Praha 10
Dana Haškovcová, typ školy: MŠ ,,Škola hrou", Praha 10, 22.12.2017
Vážena paní profesorko,
píši až po vánoční besídce (včetně návštěvy Domova seniorů). Využila jsem oblíbené písničky o Mikulášovi, o čertech, neboť jsou u dětí velmi oblíbené a ve spojení s hrou na tělo se děti rychle učí. V pohádce ,,O stromečku"jsme využili písničku Bílá vločka, která navodila tu správnou atmosféru díky zvonkohře a tanečku ,,sněhových vloček". Díky Vám za úžasné náměty při podzimní hudební dílně v Praze.
Chci Vám popřát krásné prožití vánočních svátků,
hlavně hodně zdraví, pohody a elánu v Novém roce 2018, též celému týmu TANDEM.
Dana Haškovcová, MŠ,,Škola hrou", Praha 10
Jana Eliášová, typ školy: MŠ, 17.10.2017
Dnešní seminář v Praze byl super :-)) Poučení, vše použitelné v praxi, lidskost a vlídný humor. Vřele doporučuji a těším se na příští setkání.
Mgr. Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 18.2.2017
Vážená paní profesorko. Moc děkuji za krásný seminář v úterý 14.2.2017 v Brně. Byl pro mne přínosný a inspirující. Velmi si vážím práce celého TANDEMU, že dovedete nabýt energií a nápady pro mou další výuku. Věřím, že se ještě potkáme. Ještě jednou děkuji a přeji z celého srdce hodně zdraví a nadšených posluchačů. S úctou Jarmila Hrobařová
Dita Bulantová, typ školy: MŠ Okříšky, 7.11.2016
Moc děkuji za skvělé odpoledne , které jsme mohly strávit na semináři v Třebíči. Jste úžasná! Velice se nám líbily Vaše nápady. Hned v autě po cestě domů jsme s kolegyní plánovaly besídku našich dětiček. Těším se na další seminář s Vámi.
Dita Bulantová
Jaroslava Uhlířová, typ školy: ZŠ 1. stupeň, 19.10.2016
Moc děkuji za skvělou akci, která je vždy přínosem pro mou práci i pro děti.Je vždy plná práce ale veselí a dobré pohody.Obdivuji elán a pracovní nasazení,je to pro mě velkou inspirací. Děkuji
Jiří Jablunka, typ školy: SPgŠ, 13.10.2016
Moc děkujeme za další skvělou hudební dílnu pro nás a naše studentky SPgŠ Kroměříž. Všichni si z podzimního zpívání i lidského těla v hudbě a pohybu odnesli řadu skvělých nápadů a rad. Opět nezbývá než doufat, že účastníci seminářů vnesou do mnohdy všedních zajetých kolejí našich školských zařízení nové hudební inspirace. Ráda za to bude i ČŠI, která navštívila naši hodinu Hv :) Mějte se hezky a těšíme se zase na jaře na shledání!
Ivana Rampáčková, typ školy: ZŠ 2. stupeň, 20.9.2016
Dobrý den,
ráda bych se přihlásila do Vašeho semináře, jen si nejsem jistá, zda je určen i pedagogům 2. stupně. Z vlastní zkušenosti vím, že s žáky na 1. stupni se pracuje zcela odlišně, než s těmi staršími. Malé děti jsou ze všeho nadšené, rády se zapojují, na rozdíl od starších žáků, které máloco zaujme. Ráda bych, aby byl kurz využitelný i v mé praxi. Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.
Ilona Pišt'áková, typ školy: MŠ Třebíč, 28.8.2016
Dobrý den,paní profesorko.Uvažujete o samináři muzikoterapie s využitím bubnů djembe a podobně? Tyto nástroje se prý s úspěchem využívají u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Děkuji za odpověď.
Lenka Kořínková, typ školy: ZUŠ Třemošná, 29.3.2016
Milí Jenčkovi, moc děkuji za vzdělávací akce, na které moc ráda chodím, když je pořádáte v Plzni. Jsou plné pozitivní energie, inspirace a příjemné atmosféry. Brzy nashledanou :-)
Petra Staňková, typ školy: ZŠ Zbytiny, 3.3.2016
Vážená paní profesorko,
velmi Vám děkuji za dnešní hudební dílnu v ČB.Byla plná inspirací k práci s dětmi. Vaše školení bych zařadila pro učitelky HV povinně. Závidím Vašim studentům, kteří mají to štěstí čerpat od Vás již při studiu. Přeji Vám mnoho energie a hlavně zdraví do dalších let.Na další setkání se již nyní těším!PS
Miroslava Měřičková, typ školy: MŠ, 1.3.2016
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Brumově-Bylnici a naučila jste nás úžasný tanec s prádelní gumou: Čmelák hraje na basu. Píseň jsem našla v jedné z Vašich publikací, ale nenašla jsem tam taneček s prádelní gumou. Je možné jej někde sehnat v jiné publikaci? Byl tak úžasný a vtipný, že jsme se velmi pobavili i my dospělí. Děkuji Vám za odpověď.
e-mail:Miija@centrum.cz
Lebrušková Iveta, typ školy: MŠ, 11.11.2015
Z důvodu dovolené do zahraničí se omlouvám ze zítřejšího "ČERTOVSKÉHO DOVÁDĚNÍ". S pozdravem Lebrušková Iveta MŠ KYTIČKA Nový Bor
Beata Mereuova, typ školy: sukromna hudobne skola, 9.9.2015
Dobry den ,mam zaujem o vas kurz v Bratislave od 29.9.do 2.10.Bude to navazove alebo staci jeden den ,(kedze temy su tie iste kazdy den).Srdecne dakujem.
S pozdravom Mereuova
Marianna Bodyová , typ školy: Základná umelecká škola , 4.6.2015
Vďaka za krásne inšpirácie a metodiku. Napriek krátkemu stretnutiu som veľmi potešená, nadšená a inšpirovaná prácou a formou akou sa približujete deťom. Ozaj ich tento spôsob zaujíma a baví. Obdivujem Vás. :-)
Mária Ozogarová, typ školy: materská škola, 3.5.2015
Ďakujem za krásne a podnetné stretnutie v dňoch 23.4. a 24.4.2015 v Prešove
Jitka Kroutilová, typ školy: asistent pedagoga MŠ Omice + TK Sokol Omice, 14.3.2015
Pnaí profesorko,
děkuji za nádherné odpoledne a možnost se zúčastnít Vašeho semináře 11.3. v Brně. Přijela jsem domů nabitá energií a elánem s načrpanými nápady pro svoji další práci.Prostě tato předem pro mě nenaplánovaná akce se mi stala milým zoestřením všedních dnů, chytlavé melodie písniček jsem si od té doby pobrukji při každé cestě autem. V pátek jsem při dopoledním cvičení v Sokolovně použila metaře a námořníky. děti i paní učitelku Anetu to moc bavilo. Ještě jednou Vám patří mé velké díky a těšímse na další seminář!
Jitka Kroutilová, typ školy: asistent pedagoga MŠ Omice + TK Sokol Omice, 14.3.2015
Pnaí profesorko,
děkuji za nádherné odpoledne a možnost se zúčastnít Vašeho semináře 11.3. v Brně. Přijela jsem domů nabitá energií a elánem s načrpanými nápady pro svoji další práci.Prostě tato předem pro mě nenaplánovaná akce se mi stala milým zoestřením všedních dnů, chytlavé melodie písniček jsem si od té doby pobrukji při každé cestě autem. V pátek jsem při dopoledním cvičení v Sokolovně použila metaře a námořníky. děti i paní učitelku Anetu to moc bavilo. Ještě jednou Vám patří mé velké díky a těšímse na další seminář!
Veronika Střelcová, typ školy: MŠ Hustopeče, 13.3.2015
Pozor, máme 9.57 h a moji kluci středňáci už umí mlynářský tanec (paprsky), jednak jim to jde parádně a taky se u toho skvěle baví. No a holky samy od sebe hned začaly kolem pobíhat s kuchyňskýma utěrkama, takže máme asi taneček hotový. Moc děkuji za včerejší inspiraci.
Veronika Střelcová, typ školy: MŠ Hustopeče, 13.3.2015
Pozor, máme 9.57 h a moji kluci středňáci už umí mlynářský tanec (paprsky), jednak jim to jde parádně a taky se u toho skvěle baví. No a holky samy od sebe hned začaly kolem pobíhat s kuchyňskýma utěrkama, takže máme asi taneček hotový. Moc děkuji za včerejší inspiraci.
Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 12.3.2015
Paní profesorko, děkuji za krásné dopoledne 11.3.2015 v Brně. Našla jsem další inspiraci pro hudební výchovu, ale i pro korepetici tanečnímu oboru (nejmenší děvčátka) a nápad na vystoupení. Těším se na další seminář a další nápady. Děkuji.
Anežka Chudobová, typ školy: Mš Česká, 28.11.2014
Jste jako vichřice, která nezanechá nikde spoušť, leč úžasný hudební prožitek.Těším se na zapojení nových poznatků do praxe a jsem přesvědčena, že děti pobaví, zaujmou a mnohému nenásilně naučí.Děkuji
Petrášová, typ školy: zš, 13.11.2014
Dobrý den. Dnes jsem byla na Vašem semináři. Opět mě nabil hudební energií.Jste úžasná. Přinášíte tolik nápadů. Děkuji.
Petružálková, typ školy: mš, 9.11.2014
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o informaci, zda-li máte i CD k následujícím publikacím a v jaké jsou cenové relaci: Podzimní zpívání 1. a 2. díl
Hudební žerty s Mikulášem a čerty 1. a 2. díl
Čertovské dovádění, 1.díl
Vánoce přicházejí
Hudební nadílka 1. díl
Děkuji za podání zprávy! Petružálková - ericap@seznam.cz
Mgr. Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 6.11.2014
Ve středu 5.11.2014 jsem se zúčastnila "Hudebního výletu do ZOO" v Uh. Hradišti. I když venku foukal silný vítr, v hudební dílně bylo báječně. Mnoho nových informací, zážitků a energii jsem si odnesla domů. Následně pak do školy. Přeji hodně úspěchů a těším se na další dílny. :D
Berenika Vičanová, typ školy: ZUŠ Bruntál, 5.11.2014
Dobrý den- chtěla jsem se zeptat, kdy bude seminář p. Jenčkové v Bruntále?
Děkuji
Vičanová

Jana Doležálková, typ školy: ZŠ Horní Police, 27.10.2014
Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poslat nabídku Vašich rytmických nástrojů. Můžete ji prosím zaslat na Jana.Dolezalkova@seznam.cz. Děkuji a přeji hezký den. J.D.
Jindra Černá, typ školy: soukromé vyučování hudbě, Praha, 22.10.2014, 22.10.2014
Vážená paní profesorko,
děkuji Vám za včerejší báječný seminář s hudebním výletem do ZOO. Získala jsem od Vás spoustu podnětů a zkušeností, které určitě využiju při práci s dětmi, zejména o letních hudebních táborech, které pořádám. Ale především si odnáším - a nejen já - obrovskou radost z muziky a muzicírování a chuť předávat tuhle radost a energii dál. Přeji Vám, aby Vám Vaše vitalita dlouho vydržela a těším se na další setkání s Vámi. A kdybych někdy koncertovala v Hradci Králové, dovolím si Vás pozvat na koncert svého souboru (www.temperament430.cz)
Jindra Černá, typ školy: soukromé vyučování hudbě, Praha, 22.10.2014, 22.10.2014
Vážená paní profesorko,
děkuji Vám za včerejší báječný seminář s hudebním výletem do ZOO. Získala jsem od Vás spoustu podnětů a zkušeností, které určitě využiju při práci s dětmi, zejména o letních hudebních táborech, které pořádám. Ale především si odnáším - a nejen já - obrovskou radost z muziky a muzicírování a chuť předávat tuhle radost a energii dál. Přeji Vám, aby Vám Vaše vitalita dlouho vydržela a těším se na další setkání s Vámi. A kdybych někdy koncertovala v Hradci Králové, dovolím si Vás pozvat na koncert svého souboru (www.temperament430.cz)
Soňa Tináková, typ školy: ZUŠ Nová Dubnica, Slovensko, 16.10.2014
Seminár v Senici bol neprekonateľný, veľmi som si užila všetko a najmä som načerpala nielen profesne, ale aj psychicky. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s pani profesorkou Jenčkovou a jej humorne ladeným vzdelávaním :).
Soňa Tináková, typ školy: ZUŠ Nová Dubnica, Slovensko, 16.10.2014
Seminár v Senici bol neprekonateľný, veľmi som si užila všetko a najmä som načerpala nielen profesne, ale aj psychicky. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s pani profesorkou Jenčkovou a jej humorne ladeným vzdelávaním :).
Soňa Tináková, typ školy: ZUŠ Nová Dubnica, Slovensko, 16.10.2014
Seminár v Senici bol neprekonateľný, veľmi som si užila všetko a najmä som načerpala nielen profesne, ale aj psychicky. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutie s pani profesorkou Jenčkovou a jej humorne ladeným vzdelávaním :).
Jana Kovaříková, typ školy: Vošp Litomyšl, 15.4.2014
Moc děkuji za dnešní seminář o hudbě a pohybu a muzice od potoka, moc jsem si tanečky, říkanky, hudební nástroje a tancování do rytmu užila. Nejvíc se mi však líbilo ladně tančit s netkanou textilií. Přeji mnoho úspěchů, štěstí, zdraví a elánu do dalších let. :-)
Jarmila Hrobařová, typ školy: ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí, 20.3.2014
Na semináře Prof. Evy Jenčkové jezdím bezmála 7 let, alespoň 1x za rok. Vždy si ze semináře odvezu mnoho nových zkušeností, nové metodické sešity, nástroje....
Její seminář je vždy plný energie, dobré nálady. Není zde nuda, aktivně se pracuje. Doma si pak projdu zápisky a metodické sešity. Hodně zkušeností uplatním při výuce hudební výchovy nebo hudební nauky.
Paní profesorko, mnohokráte děkuji za semináře. Daly mi opravdu více možností přitáhnout děti k hudbě. Ještě jednou díky a přeji hodně štěstí, zdraví a elánu. :D
Pavlína Kissová, typ školy: ZŠ a MŠ Višńová u Frýdlantu, 25.2.2014
Ze seminářů si vždy odnáším radost , potěšení, pohlazení , ale hlavně moc krásné inspirace pro práci s dětmi ve všech možných hudebních aktivitách. Velmi děkuji.Přeji Vám i nadále velmi mnoho elánu a zdraví.P.K.
Pavlína Kissová, typ školy: ZŠ a MŠ Višńová u Frýdlantu, 25.2.2014
Ze seminářů si vždy odnáším radost , potěšení, pohlazení , ale hlavně moc krásné inspirace pro práci s dětmi ve všech možných hudebních aktivitách. Velmi děkuji.Přeji Vám i nadále velmi mnoho elánu a zdraví.P.K.
Marie Petrášová, typ školy: základní škola, 20.2.2014
Dnešní seminář byl skvělý, plný báječných nápadů, výborných námětů. Hudební nástroje se mi mooooc líbí, hlavně pro přírodní příjemný materiál. V hudebninách jsem zrovna dnes koukala na drhlo.Bylo lakované, nepříjemné na pohled i hmat, takže jsem ráda, že jsem si jej mohla koupit u Vás.Přeji Vám oběma mnoho energie a hlavně zdraví do dalších let.M.P.
Romana Dluhošová, typ školy: SPgŠ, 14.12.2013
Čertovské dovádění 2.B
Dne 26.11.2013 k nám přijela Prof. PhDr. Eva Jenčková, CSc. z Hradce Králové, aby našim studentkám představila nové metody v muzicírování s dětmi předškolního věku. Hudební dílny s názvem Čertovské dovádění se zúčastnil 1 student a studentky 2.B. A že byli čerti a jejich dovádění občas pěkně slyšet. Studenti pak měli možnost seznámit se s metodickými publikacemi a pomůckami pro HV, které si mohli i pro vlastní potřebu zakoupit, stejně jako vyučující HVM. A na čerty a Mikuláše jsme řádně připravení!
Paní Jenčkové moc děkujeme za nové nápady, radost z hudby a pohybu nemusí mít jen malé děti, ale i studenti pedagogické školy a jejich učitelé. Zdravím do Hradce a přeji do nového roku hodně úspěchů, tvůrčích sil a hlavně zdraví . Romana Dluhošová, SPgŠ Kroměříž

Dana Šťastná, typ školy: ZŠ, 6.12.2013
Dobrý den, paní Jenčková,
nejdříve bych chtěla Vám i Vašemu panu manželoví poděkovat za příjemný seminář, plný inspirací a nápadů pro nadcházející dobu Vánoc. Ani jsem si neuvědomila v době semináře, jak doslova veselý dárek pro děti je dřevěná káča. Dnes jsem se přesvědčila. Tak jsem se rozhodla,že bych svým žákům chtěla udělat radost. Velmi bych Vás prosila, pokud to bude ve Vašich silách, kdybyste mně mohla poslat dřevěné káči
pro celou moji třídu, tedy 20 kusů. Moc Vám děkuji, přeji krásné Vánoce a do nového roku pevné zdraví. Dana Šťastná ZŠ Trávníky Vsetín
Lucie Havelková , typ školy: MŠ, 10.11.2013
Zdravím, Vaše akce jsou super. Mohla bych Vás tímto požádat o přidání do adresáře a upozorňování na akce v Praze? Děkuji mnohokrát Havelková Lucie
Srkalová Josefa, typ školy: mat.škola Pohádka N.Bor, 8.10.2013
Dobrý den,omlouvám ze semináře Podzimní zpívání 9.10.v Č.Lípě pana učitele Jaroslava Střelku.Je nemocný.Moc nás to mrzí. Těšíme se někdy příště. J.Srkalová
Jan Zapf , typ školy: ZUŠ Horní Slavkov , 19.9.2013
Dobrý den, také bych rád uvítal nabídku Vašich hudebních nástrojů. Můžete ji prosím zaslat na jzapf@zushslavkov.cz. Děkuji a přeji hezký den. J.Z.
Olga Honková, typ školy: mateřská školka, 7.9.2013
Dobrý den, je možné získat fotografie hudebních nástrojů, které nabízíte? Předem děkuji za informaci a přeji pěkný den. Olga Honková olcam@centrum.cz, 728864040
Veronika Tomsová, typ školy: Dětský sbor, 17.4.2013
Dobrý den, moc děkuji za příjemně strávené odpoledne a mnoho rad a inspirací na práci s dětmi. Velice se těším na pokračování.
Ing. Bc. Iva Bláhová, DiS., typ školy: Mš a Zš Zlatníky, 18.11.2012
Dobrý den, od naší paní ředitelky jsem se dozvěděla, že budete pořádat školení v listopadu v Jesenici. Můžete mi, prosím, poslat více informací.
Předem Vám děkuji za zodpovězení.
Iva Bláhová
nadšená libochoviceká čtyřka, typ školy: Základní škola Libochovice, 27.4.2012
Hudební inspirace

Na jaře se scházíme,
na školení pěkném,
hudebku si zopáknem,
přitom taky blbnem.

Na bonga si zahráli,
duhu vyrobili,
kafíčkem se zaplácli,
vrabce zatančili.

Jenčková je prostě třída,
vždy se na ni těšíme,
její program je vždy prima,
příště se zas hlásíme.

Jiří Grüner, Zuzana Chloubová, Monika Kotěrová, Eva Štorová
Kamila Strejčková, typ školy: ZŠ Zlatá stezka 240 Prachatice, 3.4.2012
Děkujeme moc za užitečně strávené fajn dopoledne. Odvezly jsme si z něj mnoho nápadů a inspirací pro hudební výchovu.Těšíme se na další shledání. Kamila Strejčková, Stanislava Medová
Alena Kalianková, typ školy: ZŠ a MŠ Kubatova, 30.3.2012
Dobrý den,mnohokrát děkujeme za úžasné hudební setkání v Českých Budějovicích a skláníme se s úctou. Vaše nápady,muzikálnost,nadšení a nadhled jsou obdivuhodné. DĚKUJEME.A.Kalianková
Jana Bušová, typ školy: Hudební školička - Notička, 18.3.2012
Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za příjemně strávené odpoledne na Vašem semináři v Liberci. Odvezla jsem si z něj mnoho nápadů na další práci s dětmi. Jana Bušová
Hana Klecanová, typ školy: Mateřská škola, 18.3.2012
Přihlašuji se nado seminář Strakonic 28.3 Hana Klecanová
Hana Klecanová, typ školy: Mateřská škola, 18.3.2012
Přihlašuji se nado seminář Strakonic 28.3 Hana Klecanová
Ivana Polerecká, typ školy: Mateřská škola, 17.3.2012
Přihlašuji se na seminář do Strakonic 28.3.2012.
S pozdravem Ivana Polerecká
Jitka Krtilová, typ školy: ZUŠ Kutná Hora, 10.2.2012
Milá paní profesorko,moc Vám děkuji za Váš další seminář,kterého jsem se dnes zúčastnila v ZUŠ KH,už jsem se mnohokrát chystala poděkovat Vám za krásné nápady,které si vždy odnáším a využívám jich pro práci s dětmi v dětském sborečku.Hlavně Vám přeji moc a moc dalších krásných nápadů,inspirace a hodně spokojených dětí a také učitelů,,pro které jste velkým vzorem :-).Mějte se krásně a budu se těšit na další seminář :-).S pozdravem Jitka(Dobiášová)Krtilová(bývalá studentka ped.fakulty HK)
Kedroňová Renáta, typ školy: Mš Čínská Praha, 9.11.2011
Vážená paní Jenčková,při absolvování Vašeho úžasného školení v říjnu,jsem si objednala Váš poslední sešit s podzimními písničkamj a zatím stále nepřišel.Je to možné nebo se někde stala chyba?Obálku jsem nadepisovala a sešítek jsem zaplatila.Děkuji předem za informaci Kedroňová Renáta
Jana Pechová, typ školy: studentka - Karlova univerzita - ZŠ, 12.10.2011
Dobrý den, dnes jsem absolvovala kurz a jsem opravdu nadšená. Rozhodně se zúčatním dalších kurzů a těším se na to až budu moci s dětmi něco vyzkoušet. bylo to prostě úžasné.
Roman Chovančík, typ školy: MŠ Hrachovec, 7.10.2011
Dobrý den, dneska jsem poprvé navštívil seminář spolu s paní ředitelkou Hanou Hájkovou a za oba můžu říct, že to bylo skvělé, úžasné, super... Do mateřské školky pravidelně docházím a určitě něco z toho co jsme se dnes naučili využijeme ve výuce. Moc děkujeme!
Ivana Matulová, typ školy: MŠ Mateřídouška, Frýdek-Místek, 21.6.2011
Dobrý den a veliký dík! Udělali jste nám opravdu radost a mile nás překvapili zasláním ztracené řehtačky! Ještě jednou děkujeme za Vaši ochotu a těšíme se na další hudební setkání.
Ivana Matulová, typ školy: MŠ Mateřídouška, F-M, 16.4.2011
Dobrý den, ještě jednou veliký dík za opět velmi podnětné a inspirující setkání u nás, ve Frýdku-Místku dne 14. 4., byť ve studené aule. Mám malou prosbu: při závěrečném uklízení nástrojů jsem přišla k mé lítosti o jednu ze čtyř zakoupených řehtaček - až zavítáte znovu k nám, přivezte je prosím s sebou! Řehtačky, které se prodávají tady, nemají ten správný zvuk. Přeji hodně elánu do další práce a moc se těším na příští semináře. Ivana Matulová
Dagmar Klapková, typ školy: ZUŠ Humpolec, 4.4.2011
Dobrý večer, děkuji za krásné hudební odpoledne plné inspirací, které se konalo dnes v Jihlavě. Dagmar Klapková
Mateřská škola Ostrava - Dubina , typ školy: MŠ, 29.3.2011
Přihlašuji se na seminář v Ostravě dne 13.4.
S pozdravem
Augustýnková Miroslava
Mateřská škola Ostrava - Dubina , typ školy: MŠ, 29.3.2011
Přihlašuji se na seminář v Ostravě dne 13.4.
S pozdravem
Augustýnková Miroslava
Lenka Mořkovská, typ školy: MŠ, 3.3.2011
Dobrý večer,
ještě jednou Vám chci poděkovat za seminář. Vždy načerpám spoustu inspirace.
Když jsem o nějprojevila zájem, ředitelka prohlásila , že mne tam nechce, že jsem v hudebce tak dobrá, že strčím do kapsy všechny kolem, jestli chci jít, jedině jako samoplátce. Nakonec jsem změnila názor, ale s tím, že pro kolegyně připravím ukázku , takže už přemýšlím, kde budu barvit duhu.
Prosím Vás o kontakt na srpnové setkání s lektory, nějak jsem na konci semináře na to zapomněla. Děkuji a přeji hodně elánu a úspěchů v práci.
Lenka Mořkovská
lppatchwork@seznam.cz
Mgr. Jana Fundová, typ školy: MŠ, 12.2.2011
Vážená paní profesorko,
opět Vám musím poděkovat za velmi krásnou hudební dílnu plnou inspirace a příjemné atmosféry.
Děkuji Vám a těším se na brzkou shledanou v Kolíně.
Jana Fundová

Eva Čunderlíková, typ školy: VŠMU, 2.2.2011
Prihlasujem sa na seminár 8. apríla v Bratislave
Bc. Blanka Linhartová, typ školy: 51.mateřská škola, 25.1.2011
Dobrý den, paní doktorko, právě jsem se přihlásila na Váš seminář. Jsem studentka UHK a po ukončení u Vás mám dělat zápočet. Píši Vám , protože do přihlášky jsem nevěděla, kam mám zapsat, že jsem studentka. Dopolední termín je pro mě vhodnější, protože přijdu ještě s 2 paní učitelkami s MŠ.
Děkuji a přeji hezký den.
Blanka Linhartová
Hana Steinbachová, typ školy: MŠ Při ZŠ pro zrakově postižené, 24.1.2011
> Vážená paní Jenčková,
> # > přihlašuji se k Vám touto formou na seminář "O počasí s hudbou a pohybem" 2.3.2011 v Plzni- studentka
Pavlína Krátká, typ školy: MŠ Mašinka JIHLAVA, 15.11.2010
Milá paní profesorko!
Velice děkujeme za nádherné odpoledne 11.11., které jste s námi strávila v Jihlavě.Bylo to setkání plné pohody, milé atmosféry a hlavně úžasných nápadů a nových námětů. ještě jednou děkujeme Vám i Vašemu panu manželovia těšíme se na další setkání s Vámi. Pavlína Krátká a M8ria Adamcová
Libuše Valcová, typ školy: MŠ Soukenická 8, Brno, 21.10.2010
Milá paní Jenčková!
Včera jsem absolvovala poprvé Váš odpolední kurz v Brně, ktarý byl ve znamení čertíků a Mikuláše, koledování. Bylo to nádherné setkání, plné nápadů a pohybu. Moc Vám děkuji za inspiraci, kterou použiju nejen při práci s dětmi v MŠ Soukenická, ale také v tanečních kroužcích, které dlouhodobě vedu.děkuji také Vašemu manželovi za milou atmosféru a klidný přístup, trpělivost - v době, kdy si účastnice odpoledne zakupovaly brožurky a další.

Většinou na podobné akce nemám pěkné vzpomínky a nejenom já. Včera to byla pohádka a já nabrala energii, jako malá holka. Zajíčka jsem si už dlouho " nezahrála"...

Budu si hlídat Vaše webstránky, ale poprosila bych v lednu, o informaci k jarnímu setkání, které se snad i v Brně v Křenové ulici uskuteční.

Přeji Vám oběma dobré zdraví a nadále spoustu pozitivní energie, elánu, který rozdáváte. S pozdravem Libuše Valcová


Monika Mertová, typ školy: ZUŠ Kutná Hora, 15.10.2010
Vážená paní profesorko,
ještě jednou děkuji za krásně strávený čas na Vašem semináři,který jsem absolvovala dnes v Kutné Hoře.
Marcela Kacová, typ školy: základná škola Malatiná, 8.10.2010
Vážená pani profesorka!
Zanechali ste vo mne veľa zážitkov zo stretnutia.Bola som nadšená.Prajem Vám veľa zdravia a elánu do ďalšej práce!
Ďakujem!
jana trembecka, typ školy: základaná škola, 5.10.2010
Zdravíme zo Slovenska, včera sme boli na Vašom druhom stretnutí a sme opäť nadšené. Bolo to super!.
Ďakujeme.
Prajeme veľa zdaru v ďalšej práci. Veríme, že sa ešte tento rok uvidíme.
p. uč. zo ZŠ Dlhé Hony Trenčín
Šárka Šicková, typ školy: ZŠ,4.10.2010, 4.10.2010
Vážená pani profesorka,ďakujem za veľmi príjemné popoludnie plné nápadov. Bola som očarená a nadšená. Veľmi sa teším na budúce stretnutia.
Mgr. Ľubica Kršáková,, typ školy: špecialista pre metodiku a riadenie škôl a školský, 2.6.2010
Dobrý deň, pani Jenčková a pán Jenček,

Tak ako som sľúbila, posielam Vám článok o Vašom seminári, ktorý bude uverejnený v trenčianskych novinách INFO. V „dušiach“ účastníčok seminára ste zanechali silný dojem, sú povzbudené a motivované do ďalšej práce. Ešte aj dnes, s odstupom 2 týždňov, sa im objaví úsmev na tvári pri spomienke na Váš seminár. Bolo to fajn, tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Do ďalšej práce Vám prajem veľa tvorivých síl a elánu ( a k tomu pevné zdravie!).
Keď sa z učiteľov stanú deti
Priestory Základnej školy na Ul. L. Novomeského sa naplnili pedagógmi materských, základných i umeleckých škôl z okresu Trenčín, aby sa naučili nové, netradičné metódy vyučovania hudobnej výchovy, založené na pohybových hrách sprevádzaných hudbou. Pani učiteľky sa tak razom zmenili na dopravné prostriedky, zvieratká, rastliny... Obsah piesní vyjadrovali pohybom, doprevádzali sa hrou na ľahkoovládateľných nástrojoch, spievali, tancovali.
Seminár organizovala vzdelávacia agentúra TANDEM, lektorkou bola prof. Eva Jenčková, CSc., ktorá je autorkou bohatej škály didaktickej literatúry. Po štyroch hodinách intenzívneho pohybu spojeného s hudbou odchádzali učitelia spokojní, plní odhodlania odovzdať svojim žiakom to, čo sa práve naučili. Za všetky sa vyjadrila zástupkyňa školy, Mária Hollá: „Prežili sme skvelý vzdelávací program. Nové poznatky sú pre nás inšpiráciou pre skvalitnenie a inováciu vyučovania hudobnej výchovy. Naším cieľom je vyučovať pútavo, zážitkovo a v radostnej pracovnej atmosfére.“ Mgr. Ľubica Kršáková
Ing. Božena Šmolková, typ školy: základní škola, 28.4.2010
Děkuji moc za překrásný seminář v Ostravě Hudba a zvířátka. Je obdivuhodné,jak vše přirozenou a milou formou dokážete prezentovat a inspirovat k nelehké práci s dětmi. Moc děkuji a těším se na další nabídku, kterou ráda využiji. B.Š.
Jindřiška Mrázková, typ školy: 1.st., 21.4.2010
Netrpělivě čekám na spuštění stránek s nabídkou Vašich publikací. Chtěla bych si je zakoupit - inspirace z nich je nekonečná. Vašeho semináře jsem se zúčastnila už dávno, ale stále vzpomínám a čerpám. Díky
Hana Dračková, typ školy: ZŠ, 6.3.2010
Vážená paní profesorko, Vaše kurzy jsou velmi inspirativní, strhující, Vaše nápady originální, fungující a obohacující. Neuvažujete o natočení videozáznamu pro účastníky toho kterého kurzu? Zúčastnění by se nemuseli zdržovat psaním poznámek a program by si více \"užili\". Navíc papír zdaleka nedokáže zachytit všechno, co bychom si rádi uchovali pro práci s dětmi. Přeji vše dobré.
Denisa Sedláčková, typ školy: Dům dětí, 15.2.2010
Dobrý den z Českého Krumlova,chtěla bych poděkovat za velmi pěkný seminář "Dopravní prostředky v pohybových hrách s hudbou".
Protože připravuji pro ZŠ i MŠ výukové programy s dopraví tématikou, moc se mi hodí všechny hry, písničky i říkanky, které jsme se naučili.Přeji mnoho úspěchů v další práci.
Monika Mádlová, typ školy: ZUŠ, 12.2.2010
Moc děkujeme za krásná dopoledne s vámi (myslim, že mluvím určitě za všechny), v Českých Budějovicích. Kéž by takových sluníčkových, chápavých a tak vzdělaných lidí bylo u dětí více!!Děti Vaše nápady neuvěřitelně baví a naše vyučování je o hodně bohatší a veselejší. Velké DÍKY a už se těším na další setkání!S pozdravem, M.Mádlová
Pavlína Štefanová, typ školy: ZŠ, 9.12.2009
Dobrý den, velmi děkujeme za podnětné odpoledne, které jsme s Vámi mohly strávit v Litoměřicích. Vaše nápady úžasně obohacují hodiny HV, děkujeme. Přejeme klidné Vánoce, pevné zdraví v novém roce a ještě spoustu inspirace. Těšíme se na další setkání.
Alena Melicharová, typ školy: Mateřská škola, 26.11.2009
Dobrý den,jem bych tímto chtěla poděkovat za krásný a inspirující seminář 25.11. v Ústí nad labem.Opravdu jsme byla nadšená.Už se těším na další.
Dagmar Pecárová, typ školy: Mateřská škola, 13.11.2009
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Sokolově a pamatuji si, že jste nás naučila hezkou píseň : Čmelák hraje na basu, ve stoje i v kleče... a jak tak léta běží úplně mi vypadlo z hlavy jak celá píseň pokračuje(pomůckou byla prádelní guma). Je možné prosím Vás někde tu píseň sehnat? Děkuji za odpověď s pozdravem Pecárová uč.MŠ e-mail: dpecarova@centrum.cz
, typ školy: , 13.11.2009
Dobrý den, kdysi jsem byla na Vašem semináři v Sokolově a pamatuji si, že jste nás naučila hezkou píseň : Čmelák hraje na basu, ve stoje i v kleče... a jak tak léta běží úplně mi vypadlo z hlavy jak celá píseň pokračuje(pomůckou byla prádelní guma). Je možné prosím Vás někde tu píseň sehnat? Děkuji za odpověď s pozdravem Pecárová uč.MŠ e-mail: dpecarova@centrum.cz
Lenka Bratránková, typ školy: CMš logopedická, 17.10.2009
Díky moc paní profesorce Evě Jenčkové za podnětný seminář v Praze dne 14. října. Byl pro mne přínosný, každý den máme v rámci logopedické prevence hudební půlhodinku u klavíru a já jsem získala krásný materiál.Vašich námětů plně využiji a předám i kolegyním, které jsou hudebně zdatnější. Ještě jednou děkuji a přeji hodně sil a úspěchů ve Vaší krásné práci.
Katka Gibalová, typ školy: základní škola 8.10. 2009, 10.10.2009
Milí Jenčkovi,
dnešní seminář ve Vyškově patřil opět k těm, které povzbudí, dodají jiskru, rozzáří oči a probudí hudební dušičku. Je fajn, že v životě existují lidé, kteří mají dar HOŘET a ZAPÁLÍ ty druhé.
Moc Vám za to, paní Jenčková, děkujeme.
Krásný PODZIM PLNÝ BAREVNÝCH NÁPADŮ přeje za všechny zapálené Katka Gibalová z Vyškova.
Zuzana Zechová, typ školy: Základní škola, 4.10.2009
DObrý den k Jenčkovým,
chtěla bych takto poděkovat za skvělý a inspirující seminář v
Bruntále. Opět jste pro ně zářila a naplnila mě spoustou nových myšlenek a
nápadů. Hodně obdivuji Váš elán, nápaditost a energii, kterou do hudební výchovy
vkládáte.
Ve čtvrtek (bohužel jsem nebyla puštěna na pohádku...) jsem měla HV se
4a5.třídou (spojeni), zkoušela jsem veverku. Básnička se jim líbila, tanec s
oříšky se sice proměnil v hodování veverek, protože "se ty oříšky samy
rozbily".... Ovšem, když jsem vytáhla káče a zkoušeli jsme dech cvičení a potom
i tu soutěž s nástroji, bylo ticho,klid, soustředění a všihcni se mohli
přetrhnout v hádání partnerů. Když zazvonilo, pomalu jsme je musela ze třídy
vyhánět na další vyučování.
Dnes jsem měla ty menší (1.,2.,3., -spojené ročníky) a zkoušeli jsme veverku.
Oříšky se nerozbily, tanečky byly hezké a s rolí vedoucího tanečníka se mohli
přetrhnout. STrašně je to bavilo, ale musím přiznat, že chvíli trvalo, než se
zapojili se zpěvem. Každopádně i v této hodině byly děti nadšené a spokojené
(dle mého názoru). Na káču zde nevyšlo, ale uplatnila jsem ji hned po té v
kroužku flétny, kdy měli děti hrát "ptáčka" jen s hlavicí a druhou rukou.
Zkoušeli jsme obměnit verzi s nástroji, 3 roztáčeli a 3 hráli,ostatní hádali,
kdo hrál ptáčka podle čí káči. Bavilo je to. Vaše semináře mě velmi inspirují a hned je zkouším v praxi. Málokdy se
setkám, že by to děti nebavilo, a to i ty starší.
Děkuji, děkuji, děkuji a těším se, že se zase uvidíme.
S přátelským pozdravem Zechová

Dana Šafránková, typ školy: základní škola, 29.9.2009
Pardon nějak se mi splašil notebook.
Dana Šafránková, typ školy: základní škola, 29.9.2009
Byla jsem jednou z vašich studentek, byla jsem i na nějakých akcích, mám pár vašich knížek, děláte úžasnou práci. Mrzí mě, že se k vám nedostanu na čertí HV, snad někdy příště. Díky za vaše stránky, už jen čekám na spuštění částí pomůcky a publikace.Hodně elánu do další práce.Dana
Božena Sigmundová, typ školy: mateřská škola, 12.9.2009
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli nebude seminář k podzimu..také v Kroměříži nebo blízkém okolí,děkuji za odpovědˇ.Můj e-mail-sigmundovab@seznam.cz
Jana Mašková, typ školy: Základní škola, 26.2.2009
Včerejší seminář v České Lípě byl pro mě úchvatný, přínosný, prostě senzační! Moc děkuji a přeji Vám hodně zdraví a spoustu hudebních nadšenců.
Štěpán Přenosil, typ školy: ZUŠ, 25.2.2009
18.2. jsem byl na Vašem semináři v Ústí nad Labem. Mé nadšení nemělo mezí, ani zatím stále nemá. Po mém několikaletém neúspěšném tažení po různých kurzech (nikdy se nakonec neuskutečnily) zabývajících se tématem poslechů je tento balzámem na duši.Je to velmi nakažlivé. Jako kolegyně Matiásková, i já už aplikuji, a zatím zdá se, moc dobré. Děkuji
Veronika Matiásková, typ školy: ZŠ speciální, 12.2.2009
Dne 6.2.2009 jsem byla na vašem kurzu "RYTMY ZIMY". Z mé strany to byla má první účast a musím jen obdivovat a moc Vám poděkovat za Vaši práci. Tolik nápadů a elánu pohromadě jsem ještě nezažila. Zima ještě nekončí, a tak se pokusím našim dětem od Vás něco předat.
Přeji Vám i nadále tvůrčí elán a těším se brzy naviděnou. Matiásková
Copyright © 2008 Tandem, created by eLoading